Home sport 5 ćwiczeń na pośladki, które są lepsze niż przysiady
111.16K

5 ćwiczeń na pośladki, które są lepsze niż przysiady

5 ćwiczeń na pośladki, które są lepsze niż przysiady

Bądźmy szczerzy – przysiady są nudne i mało przyjemne. Obciążają kolana i mogą prowadzić do odnowienia starych kontuzji. Czy jest więc lepszy sposób, by podnieść pośladki, wzmocnić je i zaokrąglić? Oczywiście, że tak. W tym artykule pokażemy Ci proste i skuteczne ćwiczenia, które mają wszystkie korzyści przysiadów i jeszcze więcej.

1. Podnoszenie ciężarka z uniesioną nogą

single-leg-deadligt
Weź 10 kg ciężarek w lewą dłoń, stań na lewej nodze trzymając drugą nogę lekko uniesioną. Trzymając plecy prosto i lekko uginając lewe kolano pochyl ciało do przodu unosząc prawą nogę do tyłu dla równowagi. Obniż ciężarek tak nisko do ziemi jak to możliwe. Powoli wracaj do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie w 3 zestawach po 15 powtórzeń na nogę.

 

2. Przyklęki

curtsy-lunges
Stań prosto z nogami na szerokość bioder i rękoma na biodrach. Zrób duży krok do tyłu lewą nogą i zegnij ją obniżając kolano do podłogi. Twoje prawe kolano powinno być cały czas nad kostką, a plecy trzymaj proste. Obniżaj biodra aż Twoje udo będzie niemal równoległe do podłogi. Wytrzymaj 2 sekundy i powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 zestawy po 15 powtórzeń.

 

3. Hydrant z wyciągnięciem nogi

fire-hydrants-with-leg-extension
Uklęknij na czworaka z kolanami na szerokość bioder i rękoma bezpośrednio pod ramionami. Podnieś lewą nogę w lewo i wyprostuj ją. Poczekaj 2 sekundy. Zegnij nogę z powrotem i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 zestawy po 20 powtórzeń na każdą nogę.

 

4. Step na ławkę

barbell-step-ups
Postaw prawą stopę na ławce przed Tobą trzymając drążek za placami. Wejdź na ławkę. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 zestawy po 20 powtórzeń na każdą nogę.

 

5. Niedźwiedzia deska

bear-plank-leg-lifts
Zacznij od pozycji deski. Ugnij lekko oba kolana, a następnie zegnij prawe kolano do 90 stopni. Napnij pośladki i unieś prawą nogę starając się unieść piętę jak najwyżej. Wytrzymaj 2 sekundy, potem obniż nogę i powtórz. Wykonaj 3 zestawy po 15 powtórzeń na każdą stronę.

Dzięki tym ćwiczeniom Twoje pośladki staną się silne i sprężyste, no i oczywiście będą wyglądały pięknie. Daruj więc sobie przysiady, jeśli będziesz wykonywać te ćwiczenia codziennie, gwarantujemy Ci niesamowite rezultaty.

Źródło: fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
524
Ha ha
Ha ha
71
Wow
Wow
65
Smutny
Smutny
31
Zły
Zły
77

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz