Home Porady Jak pić 4,5 litra wody dziennie, by stracić na wadze

Jak pić 4,5 litra wody dziennie, by stracić na wadze

Jak pić 4,5 litra wody dziennie, by stracić na wadze

Picie dużej ilości wody niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego każdy, komu zależy na poprawie swojego zdrowia powinien zastanowić się nad zwiększeniem ilości wypijanej codziennie wody. Nic to nie będzie kosztować, nie ma absolutnie żadnych kalorii, natomiast może bardzo poprawić Twój system trawienny, pomóc Ci stracić na wadze, wypłukać toksyny z ciała oraz poprawić stan skóry i włosów.


Badania wykazują, że ludzie którzy pija parę szklanek wody przed posiłkiem, jedzą mniej. Niektórzy stawiają sobie nawet za cel picie 4,5 litra wody dziennie (1 galon). Brzmi to niemożliwie, a nawet groźnie, ale okazuje się dość łatwe do osiągnięcia, jeśli równomiernie rozłoży się tę ilość na cały dzień. Ilość 4,5 litra jest nadal bezpieczna i służy wyłącznie poprawie Twojego samopoczucia. Dzięki temu będziesz mieć więcej energii z rana i nie będziesz czuć potrzeby wypicia od razu filiżanki kawy. Łatwiej będzie Ci też powstrzymywać się od objadania.

Czy wiedziałeś, że ludzkie ciało często myli głód z pragnieniem?

Z tego powodu wiele osób spożywa wiecznie zbyt mało wody, a zamiast pic jedzą, po czym dziwią się dlaczego tak szybko przybierają na wadze. Pijąc dużo wody, wyeliminujesz ten problem na zawsze.

A zatem, gotowy? Podpowiemy Ci jak pić 4,5 litra wody dziennie:

#1. Zaraz po obudzeniu wypij 2 szklanki wody. Przygotowując śniadanie, wypij kolejną. Wypij następną jedząc siadanie, by poprawić trawienie. Możesz oczywiście do wody dodać plasterek cytryny, ogórka lub listek mięty, ale nigdy jej nie słodź.

#2. Jeśli ćwiczysz, pamiętaj o piciu dodatkowej ilości wody, by zrównoważyć ilość płynów w organizmie.

#3. Wszędzie bierz ze sobą butelkę z wodą, a przy biurku zawsze stawiaj pełną szklankę. Na godzinę przed lunchem wypij 3 szklanki, a podczas samego posiłku dwie.

#4. W okresie między lunchem a kolacją, wypij 3 szklanki, a podczas kolacji jeszcze dwie.

#5. Wieczorem wypij szklankę wody zamiast przekąski. Nie pij tuż przed snem, żebyś nie musiał wstawać w nocy do toalety.

Wypróbuj tę metodę przez miesiąc, a zobaczysz spektakularne rezultaty! Twój poziom energii wzrośnie oraz będzie bardziej stabilny w ciągu dnia, Twoja skóra będzie promienna, organizm oczyszczony, metabolizm przyspieszy, a Ty stracisz na wadze. Nie ma sensu kupować drogich suplementów. Zamiast tego, po prostu pij wodę!

Uwaga:
Picie wody w nadmiarze może spowodować, że nerki nie będą w stanie jej na bieżąco usuwać z organizmu, co może skutkować hiponatremią – stanem w którym poziom sodu w ciele jest bardzo niski. Nerki są w stanie usunąć do jednego litra wody w ciągu godziny.

 

Źródło: www.fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
111
Ha ha
Ha ha
20
Wow
Wow
40
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz