Home Porady Zatkane zatoki oczyścisz za pomocą palców w ciągu kilku sekund. To nie magia, lecz sprawdzony sposób
136.94K

Zatkane zatoki oczyścisz za pomocą palców w ciągu kilku sekund. To nie magia, lecz sprawdzony sposób

Infekcje zatok potrafią być bardzo bolesne i trudne do wyleczenia. Powodują poczucie nadmiernego ciśnienia w głowie, nieustanny katar oraz prowadzą do bólu gardła i gorączki.


Następnym razem, kiedy będziesz mieć ten problem, zamiast od razu iść do apteczki, wypróbuj jeden z tych naturalnych sposobów. 

 

Blausen_0800_Sinusitis

 

Technika 1: Uciskanie łuków brwiowych

Jeśli dręczy Cię irytujący ból zatok, ta technika powinna zapewnić natychmiastową ulgę. To prosty sposób, który zmniejszy ciśnienie w zatokach.

Po prostu uciskaj ze zwiększającą się siłą okolice łuków brwiowych. Umieść swoje palce na “początku” każdej brwi, pochyl głowę do przodu i oprzyj na dłoniach, a łokcie oprzyj na stole. Kiedy poczujesz zmianę ciśnienia, przesuń palce ku środkowi brwi. Trzymaj tak długo, aż znów poczujesz zmianę ciśnienia, po czym przesuń palce do „końców” brwi. Gdy dojdziesz do końca, zacznij poruszać palcami robiąc małe kręgi.

Dzięki temu zmniejszysz ból głowy spowodowany zatkanymi zatokami już w ciągu kilku chwil!

zatoki_1

zatoki_2

zatoki_3

 

 

Technika 2: Mini masaż

Ta technika jest  świetna nie tylko na stres, ale może też zdziałać cuda dla Twojego zdrowia. Wykonuj mini masaż powoli i delikatnie, a każdą czynność powtórz 50 razy.

Najpierw zajmij się obojczykiem. Palcami naciskaj pulsującym ruchem wzgórek obojczyka.

zatoki_1a

 

Każdy kolejny ruch powinien wyglądać tak samo: masować należy zawsze w dół. Ponownie zajmij się obojczykiem, lecz ze zmianą wykonywania ruchu.

zatoki_2a

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
257
Ha ha
Ha ha
57
Wow
Wow
71
Smutny
Smutny
30
Zły
Zły
68

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz