Home zwierzaki To dlatego psy uwielbiają siadać na Twoich stopach. Nie miałem pojęcia!
16.67K

To dlatego psy uwielbiają siadać na Twoich stopach. Nie miałem pojęcia!

Czy wiedziałeś, że za każdym zachowaniem psa stoi jakiś powód? Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że również TE zachowania mają jakieś wyjaśnienie.

Jeśli kiedykolwiek miałeś psa, to wiesz dobrze jakie potrafią być zabawne i kochane. Wszyscy znają zresztą powiedzenie „pies jest najlepszym przyjacielem człowieka”. To prawda! Psy są niesamowicie lojalnymi oraz troskliwymi zwierzętami i będą Twoimi przyjaciółmi na całe życie. 

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_0

Czy wiedziałeś jednak, że za każdym ich zachowaniem kryje się jakiś powód? Przeczytajcie poniższy przewodniczek tłumaczący psie zachowania, by lepiej je zrozumieć!

 

Kiedy przynosi Ci prezenty…

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_1

Czy pies kiedykolwiek przyniósł Ci jakiś przedmiot i położył na Twoich kolanach bez żadnego konkretnego powodu? Jest przyczyna, dla której tak robi. Psy lubią popisywać się swoimi umiejętnościami i chcą Ci coś sprezentować. Bardzo prawdopodobne, że to, co dostałeś w prezencie to przedmiot, który wydaje mu się bardzo atrakcyjny. Psy są naprawdę bardzo opiekuńcze!

 

Kiedy kładzie się na środku Twojego łóżka…

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_2

Dlaczego pies rozkłada się na środku łóżka nie zostawiając Ci prawie w ogóle miejsca do spania? Po prostu chce być też członkiem grupy i chce być ze swoim kochającym właścicielem.

 

Kiedy siada na Twoich stopach…

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_3

Niektóre psy chcą być samcem (lub samicą) alfa w stadzie. Siadając Ci na stopach zaznaczają swoje terytorium i oznajmiają, że należysz do ich paczki.
W innych wypadkach, jeśli masz bardzo pasywnego i nieśmiałego psa, może to być też z jego strony sposób na upewnienie się, że jesteś blisko.

Kiedy wymachują łapami w powietrzu…

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_4

To oznaka koncentracji. Pies wykonuje taki gest, kiedy właśnie wpadł na świetny pomysł. Eureka!

 

Kiedy ziewa…

this_is_what_it_means_when_dogs_do_certain_things_5

Powody są takie same jak u ludzi. Pewnie potrzebuje kawy 🙂 Może być zmęczony lub znudzony, a może po prostu zobaczył, jak Ty ziewasz, więc się „zaraził”.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
143
Ha ha
Ha ha
17
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz