Home Porady Jedz owsiankę każdego dnia, a z Twoim ciałem stanie się TO

Jedz owsiankę każdego dnia, a z Twoim ciałem stanie się TO

Jedz owsiankę każdego dnia, a z Twoim ciałem stanie się TO

Zdrowe i dobrze zbilansowane śniadanie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Twojego metabolizmu. Owsianka jest idealną śniadaniową propozycją, która przyniesie Ci mnóstwo korzyści zdrowotnych.

Płatki owsiane są znane ludzkości od wieków i od zawsze były uważane za jeden z najzdrowszych produktów. Wykazano już wiele ich pozytywnych oddziaływań na nasze zdrowie, z których do najważniejszych należą pozytywny wpływ na układ nerwowy, stan skóry czy układ trawienny. 

Należy jednak pamiętać, że spożywanie owsianki nie jest zalecane osobom mającym problemy z trawieniem puryny lub cierpiącym na podagrę. Stanowczo zalecamy też każdemu konsultację z lekarzem przed znaczną zmianą diety.

Pół szklanki płatków owsianych dostarcza aż 13 g białka. Płatki owsiane są również bogate w mangan – tylko jedna czwarta szklanki zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

Owsianka zawiera też wiele przeciwutleniaczy, w tym selen, witaminę E, kwas fitowy i fenolowy. Jest też bogata w inne składniki odżywcze konieczne dla poprawnego funkcjonowania naszego ciała, takie jak miedź, fosfor, magnez, biotyna i witamina B1.

Kolejnym powodem dla codziennego spożywania owsianki jest fakt, że zapobiega ona przybieraniu na wadze. Ma wysoką zawartość błonnika, zatem sprawia, że czujesz się najedzony przez długi czas. Daje Ci przy tym mnóstwo energii, by dobrze zacząć dzień.

Owsianka ma niski indeks glikemiczny, dzięki czemu idealnie reguluje poziom glukozy we krwi bez gwałtownych wzrostów i spadków. Zapobiega w ten sposób również napadom wilczego głodu.

Jeśli wprowadzisz owsiankę do swojego codziennego menu, doświadczysz wielu korzyści, takich lepsze trawienie, prewencja problemów z układem sercowo-naczyniowym oraz wystąpieniem cukrzycy typu 2, dobry poziom cholesterolu LDL, niższe ryzyko raka piersi, czy ogólny wzrost odporności organizmu.

 

Źródło: fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
573
Ha ha
Ha ha
27
Wow
Wow
87
Smutny
Smutny
23
Zły
Zły
41

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz