Home jedzenie Oto co się stanie z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz awokado!

Oto co się stanie z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz awokado!

Awokado zyskuje w naszym kraju coraz większą rzeszę fanów. I słusznie! Jest nie tylko pyszne, ale też bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie.

Jeśli codziennie będziesz jeść jedno awokado, Twój organizm dozna aż 14 korzyści:

1. Jak podaje czołowe pismo dietetyczne „Nutrition Journal”, awokado świetnie pomaga pozbyć się niechcianych kilogramów. Zawiera dużo błonnika, dlatego jedz chociaż połowę tego owocu do obiadu, a szybko zobaczysz pozytywne efekty.

2. Awokado ma też wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, które podnoszą poziom “dobrego” cholesterolu i obniżają poziom “złego”, przez co zmniejszają ryzyko zawału.

3. Reguluje ciśnienie krwi. Awokado jest bogate w potas, jeden owoc zawiera już 28% naszego dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. To ważne, ponieważ potas normalizuje nasze ciśnienie krwi.

114777388701

4. Poza potasem awokado zawiera też bogactwo innych składników odżywczych:

  • 33% dziennej zalecanej dawki witaminy C,
  • 53% dziennej zalecanej dawki witaminy K,
  • 21% dziennej zalecanej dawki witaminy E,
  • 26% dziennej zalecanej dawki witaminy B6,
  • 19% dziennej zalecanej dawki miedzi,
  • 41% dziennej zalecanej dawki kwasu foliowego.

5. Awokado ułatwia przyswajanie licznych witamin i minerałów, zwłaszcza witamin A, K, D i E.

6. Dodatkowo, zawiera też mnóstwo przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia i chronią komórki przed niebezpiecznymi mutacjami. Polecamy szczególnie sałatkę z połówki awokado, marchwi i szpinaku. Takie połączenie podwyższy przyswajanie luteiny o 4,3 %, beta-karotenu o 13,6% i alfa-karotenu o 8,3%.

414777398794

7. Jakby tego było jeszcze mało, awokado reguluje też poziom cukru we krwi, chroni więc przed cukrzycą! Jest jeden warunek, by tak się stało: należy spożywać je regularnie.

8. Dokuczają Ci bóle stawów lub reumatyzm? Pomoże ci właśnie awokado! Zawarty w nim kwas oleinowy (z grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9) ma działanie przeciwzapalne, przez co pomaga w eliminowaniu przyczyny bólu.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
642
Ha ha
Ha ha
22
Wow
Wow
97
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz