Home jedzenie Oto co się stanie z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz awokado!

Oto co się stanie z Twoim organizmem, jeśli codziennie zjesz awokado!

Awokado zyskuje w naszym kraju coraz większą rzeszę fanów. I słusznie! Jest nie tylko pyszne, ale też bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie.

Jeśli codziennie będziesz jeść jedno awokado, Twój organizm dozna aż 14 korzyści:

1. Jak podaje czołowe pismo dietetyczne „Nutrition Journal”, awokado świetnie pomaga pozbyć się niechcianych kilogramów. Zawiera dużo błonnika, dlatego jedz chociaż połowę tego owocu do obiadu, a szybko zobaczysz pozytywne efekty.

2. Awokado ma też wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, które podnoszą poziom “dobrego” cholesterolu i obniżają poziom “złego”, przez co zmniejszają ryzyko zawału.

3. Reguluje ciśnienie krwi. Awokado jest bogate w potas, jeden owoc zawiera już 28% naszego dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. To ważne, ponieważ potas normalizuje nasze ciśnienie krwi.

114777388701

4. Poza potasem awokado zawiera też bogactwo innych składników odżywczych:

  • 33% dziennej zalecanej dawki witaminy C,
  • 53% dziennej zalecanej dawki witaminy K,
  • 21% dziennej zalecanej dawki witaminy E,
  • 26% dziennej zalecanej dawki witaminy B6,
  • 19% dziennej zalecanej dawki miedzi,
  • 41% dziennej zalecanej dawki kwasu foliowego.

5. Awokado ułatwia przyswajanie licznych witamin i minerałów, zwłaszcza witamin A, K, D i E.

6. Dodatkowo, zawiera też mnóstwo przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia i chronią komórki przed niebezpiecznymi mutacjami. Polecamy szczególnie sałatkę z połówki awokado, marchwi i szpinaku. Takie połączenie podwyższy przyswajanie luteiny o 4,3 %, beta-karotenu o 13,6% i alfa-karotenu o 8,3%.

414777398794

7. Jakby tego było jeszcze mało, awokado reguluje też poziom cukru we krwi, chroni więc przed cukrzycą! Jest jeden warunek, by tak się stało: należy spożywać je regularnie.

8. Dokuczają Ci bóle stawów lub reumatyzm? Pomoże ci właśnie awokado! Zawarty w nim kwas oleinowy (z grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9) ma działanie przeciwzapalne, przez co pomaga w eliminowaniu przyczyny bólu.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
664
Ha ha
Ha ha
24
Wow
Wow
99
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
31

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz