Home jedzenie Uwaga! Chiny produkują ryż z plastiku! Zobacz jak go rozpoznać!

Uwaga! Chiny produkują ryż z plastiku! Zobacz jak go rozpoznać!

Uwaga! Chiny produkują ryż z plastiku! Zobacz jak go rozpoznać!

Wiele osób zwraca uwagę na zawartość cukru, węglowodanów czy tłuszczów w pożywieniu. Unikamy również innych składników. Wygląda jednak na to, że teraz musimy brać pod uwagę czy nasze jedzenie nie jest robione z plastiku!

Tak. Problem z jedzeniem organicznym czy GMO to już nie zmartwienie. Teraz gdy żywność produkowana jest z plastiku. Odkrycia dowodzą, że jest to głównie ryż produkowany z syntetycznych materiałów. Właśnie teraz, gdy myśleliśmy, że produkcja organicznego pożywienia wzrasta, podczas gdy ilość żywności przetworzonej zmniejsza się, wychodzi na jaw, że producenci pokazują nam środkowy palec i… produkują żywność z plastiku.

Jaki ten świat przewrotny…

1

To Chiny postanowiły wszystkich nas konsumentów wykiwać. Niektóre fabryki w Chinach zaczęły produkować „sztuczny substytut ryżu”. Ma on zastąpić popularny ryż z Wuchang.

Oczywiście powodem tego jest zysk! Chiny najlepiej wiedzą jak bardzo tanie jest wykorzystywanie plastiku do produkcji różnych produktów. To jednak zaskakujące, że wykorzystują swoją „plastik manię” do produkcji żywności.

W rzeczywistości mieszanka ziemniaków, słodkich ziemniaków i syntetycznej żywicy (plastiku) tworzy ultratani ryż, który nie tylko wygląda jak prawdziwy, ale dzięki sztucznym aromatom ma również zapach prawdziwego ryżu z Wuchang! Cudownie, prawda?

Oczywiście jest on niebezpieczny dla konsumentów. Bardzo toksyczny.  Według oficjalnych źródeł, jeśli spożyje się 3 miseczki tego ryżu, równie dobrze można spożyć plastikową torebkę. Dokładnie tak samo.

Oto kilka sposobów na wykrycie sztucznego ryżu:

1. Zatonie czy pływa?

Trzeba do szklanki wody wsypać jedną lub dwie łyżki stołowe ryżu i zamieszać. Jeśli zatonie – jest to dobry znak. Jeśli zaś pływa na powierzchni, oznacza to, że jest najprawdopodobniej z plastiku.

2

 

2. Grzyb pomiędzy nami

Ugotuj małą porcję ryżu. Zostaw w ciepłym miejscu na kilka dni. Powinien spleśnieć. Jeśli nie – jest to ryż z plastiku.

3. Walcz z brudem

Podczas gotowania ryżu na powierzchni wody powstaje warstwa osadu. To również należy brać pod uwagę.

4. Próba zapałki

Spróbuj podpalić ziarenko ryżu. Jeśli wydziela się zapach plastiku lub ziemniaków, prawdopodobnie jest to ryż sztuczny. Prawdopodobnie będzie się też palić tak jak plastik.

3

Źródło: damn.com

Twoja reakcja?

Super
Super
211
Ha ha
Ha ha
211
Wow
Wow
674
Smutny
Smutny
447
Zły
Zły
3581

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz