Home jedzenie Oto co stanie się z Twoim ciałem, jeśli będziesz jeść siemię lniane każdego dnia!

Oto co stanie się z Twoim ciałem, jeśli będziesz jeść siemię lniane każdego dnia!

Wielu z nas ma mało przyjemne wspomnienia z dzieciństwa z siemieniem lnianym w roli głównej. Rodzice kazali nam je pić na poprawę trawienia, a my szczerze tego nie lubiliśmy. Okazuje się jednak, że siemię lniane rzeczywiście bardzo dobrze wpływa na nasz organizm oraz sprzyja naszemu zdrowiu i urodzie.

Kto myśli już o sylwestrowych przygotowaniach ucieszysz się słysząc, że siemię lniane pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki dużej zawartości błonnika sprawia, że czujemy się syci, wiec jemy mniej, a poza tym przyspiesza przemianę materii. 

Bardzo dobrze wpływa też na nasz przewód pokarmowy oraz jest prawdziwą witaminową bombą! Zawiera witaminy B i E, cynk, żelazo, potas, krzem, jod i inne. Obniża poziom cholesterolu, a to dzięki mieszance kwasów omega – 3, lignan oraz śluzu.

214614282122

Siemię lniane stosuje się przy wielu schorzeniach – od zwykłych zaparć, po problemy z sercem. Dodatkową korzyścią jest to, że siemię lniane daje włosom blask oraz wygładza cerę.

Ponieważ ma tak różnorodne działanie, istnieją też przeciwwskazania dla jego stosowania. Nie są zalecane osobom z niedrożnością przełyku, chorobami jelit, cukrzycą ani dla kobiet w ciąży.

114614282121

W przypadku wątpliwości warto zawsze skonsultować się z lekarzem.

Źródło: wikr.com

Twoja reakcja?

Super
Super
800
Ha ha
Ha ha
38
Wow
Wow
146
Smutny
Smutny
29
Zły
Zły
61

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz