Home Poruszające Miała ostatnią prośbę skierowaną do ludzi. Ten pies złamał moje serce w ciągu 2 minut!

Miała ostatnią prośbę skierowaną do ludzi. Ten pies złamał moje serce w ciągu 2 minut!

Psy to nie tylko nasi najlepsi przyjaciele, to też anioły zesłane nam po to, by pokazać czym jest dobro i prawdziwa bezinteresowna miłość.

Dookoła nas dzieje się dużo złego, dochodzi do aktów przemocy i nienawiści, ale nasi czworonożni przyjaciele zawsze są gotowi, by nas wesprzeć. Są przy nas, gdy potrzebujemy przytulenia i pocieszenia.

Dla psów nie jest istotne czy jesteśmy zamożni, jaki mamy samochód lub czy stać nas na drogie ubrania. One kochają bezinteresownie. Smutne jest tylko to, że one są dla nas tylko pewnym elementem życia, natomiast my dla nich jesteśmy całym światem.

Jeśli kiedyś trafimy do Nieba, to spotkamy tam nie tylko naszych najbliższych, najdłużej będą tam na nas czekać nasi psi przyjaciele. 

Ten wiersz został pierwotnie opublikowany na łamach Chicago Tribune, jego autorką jest Beth Norman Harris. Stworzyła go, aby poradzić sobie z bólem po stracie jej ukochanego czworonoga. Jej słowa doskonale ujmują to, co wielu z nas czuje wobec swoich futrzanych przyjaciół.

Tytuł wiersza brzmi: „Psia modlitwa”.

Przeczytajcie koniecznie wiersz w całości, naprawdę warto! Jeśli znacie kogoś, kto właśnie przechodzi okres żałoby po stracie ukochanego zwierzęcia, podzielcie się z nim tym wierszem. Być może pomoże mu odnaleźć wewnętrzny spokój.

„Traktuj mnie życzliwie, mój drogi przyjacielu. Nic na świecie lepiej nie wyrazi wdzięczności za to, jakim życiem mnie obdarowałeś, niż moje kochające serce.

dog-1

Nie poniżaj mnie i nie stosuj wobec mnie przemocy. Nawet jeśli mnie uderzysz, ja i tak będę lizać Twoją dłoń. Proszę jednak, nie rób tego. Dużo szybciej nauczysz mnie nowych rzeczy dzięki cierpliwości i wyrozumiałości.

psia-modlitwa2

„Często do mnie mów, bo nie ma dla mnie piękniejszej muzyki na całym świecie. Widzisz sam, jak podekscytowany macham ogonem, gdy się do mnie odzywasz.”

psia-modlitwa3x

Jeśli na dworze jest zimno i pada, zabierz mnie, proszę, do domu… Nie mam dużych wymagań. Chciałbym tylko, aby było mi ciepło. Jeśli jednak Ty wychodzisz z domu, to ja wolę iść przy Tobie nawet w najgorsze burze niż zostać sam na ciepłej poduszce. Przy Tobie jestem najszczęśliwszy.

psia-modlitwa4

Proszę, pamiętaj, by w mojej misce zawsze była świeża woda. Nie potrafię powiedzieć, kiedy jestem spragniony, zależę zupełnie od Ciebie. Proszę, karm mnie też regularnie. Dzięki temu będę miał siłę strzec Cię przed wszelkimi niesprawiedliwościami tego świata i dzielić z Tobą wszystkie radości.

psia-modlitwa5

Jeśli dojdzie do tego, że zachoruję, proszę, nie opuszczaj mnie. Bądź przy mnie blisko i przytul mnie, gdy nadejdzie moja ostatnia chwila. Ja odejdę wtedy wiedząc, że ostatnie chwile życia spędziłem w najbezpieczniejszym miejscu na świecie – w Twoich ramionach.”

psia-modlitwa6ax

Podziel się tym wiersz z każdym wielbicielem zwierząt, a zwłaszcza z osobami, które przeżywają lub przeżywały ból po stracie czworonożnego przyjaciela!

Źródło: littlethings.com

Twoja reakcja?

Super
Super
252
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
442
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz