Home Porady 9 często przeoczanych oznak, że Twoje ciało jest pełne toksyn oraz jak je oczyścić
106.15K

9 często przeoczanych oznak, że Twoje ciało jest pełne toksyn oraz jak je oczyścić

Niemal wszystko, co nas otacza jest toksyczne i powoduje jakąś chorobę. Pestycydy, trucizny, chemikalia i hormony obecne w jedzeniu i produktach, których codziennie używamy są absorbowane przez nasze ciała.

Wszystkie mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, jeśli zostaną zignorowane. Dlatego tak ważne jest, by oczyszczać ciało z toksyn.

Istnieje kilka pewnych oznak, które przypominają nam, że czas oczyścić ciało z toksyn. 

1.BÓLE GŁOWY

Gdy toksyny kumulują się w ciele, atakują centralny układ nerwowy, co często prowadzi do bólu głowy.

2. OTYŁOŚĆ BRZUSZNA

Nadmiar tłuszczu w rejonie brzucha to typowy sygnał przeładowania toksycznego. Toksyny uszkadzają zdolność ciała do regulacji poziomu glukozy i cholesterolu i zmieniają poziom hormonów.

3. PROBLEMY SKÓRNE

Swędzenie, zaczerwienienie i inne problemy skórne to częste symptomy wskazujące, że w Twoim ciele znajduje się zbyt wiele toksyn, a Twój organizm próbuje wyeliminować je poprzez skórę.

4. PRZEGRZANIE

Wątroba pełni ważną rolę w eliminowaniu toksyn z ciała, jeśli jest ich zbyt wiele, wątroba jest przeładowana praca. W efekcie produkuje zbyt dużo ciepła, które promieniuje na całe ciało.

5. NISKI POZIOM ENERGII

Nadmiar toksyn powoduje wyczerpanie i niski poziom energii.

6. ZATKANE ZATOKI

To może być najwcześniejszy objaw przeładowania toksynami. Zanieczyszczone powietrze wpływa na zatoki powodując ich zatkanie.

7. BEZSENNOŚĆ

Nadmiar toksyn w naszych tkankach osłabia krążenie krwi, co prowadzi do problemów ze snem i bezsenności.

8. PROBLEMY Z PĘCHERZYKIeM ŻÓŁCIOWYM

Toksyny zmuszają wątrobę do zainicjowania produkcji znacznej ilości żółci, przez co może dojść do zatkania pęcherzyka żółciowego.

9. BIAŁY LUB ŻÓŁTY JĘZYK

Jeśli Twój język jest żółty lub biały, to znak, że Twoja krew zawiera mnóstwo toksyn.

NAJSKUTECZNIEJSZE METODY USUNIĘCIA TOKSYN:

SÓL DO KĄPIELI EPSOM

Sól Epsom pomaga usunąć toksyny poprzez podniesienie poziomu magnezu w ciele. Dodanie soli Epsom do kąpieli pomoże Ci oczyścić ciało z toksyn, jeśli jednak masz problemy z sercem lub nadciśnienie, powinieneś unikać tej metody.

  • Instrukcja: Dodaj do wypełnionej gorącą wodą wanny 1 lub 2 szklanki soli Epsom i zanurz się na przynajmniej 15 minut. Powtarzaj 3 razy w tygodniu.

ZIELONA HERBATA

Zielona herbata zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, dlatego jest tak skuteczna w oczyszczaniu ciała z toksyn. Co więcej, usuwa też wolne rodniki i zapobiega uszkodzeniom wątroby.

  • Instrukcja: Jeśli pijesz kawę, zastąp ją zieloną herbatą, a w naturalny sposób oczyścisz ciało z toksyn. Pij 2 do 3 szklanek zielonej herbaty dziennie.

SOK Z CYTRYNY

Sok z cytryny jest naturalnym oczyszczaczem ciała. Pomaga wątrobie produkować żółć i wchłaniać więcej składników odżywczych. Przyczyni się do alkalizacji ciała i wspomoże system obronny.

  • Instrukcja: Pij szklankę ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny z samego rana po obudzeniu.

Źródło: unknownremedy.com

Twoja reakcja?

Super
Super
841
Ha ha
Ha ha
39
Wow
Wow
206
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
63

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz