Home Inspirujące Mama wyjęła żądło z ręki córki. Dzięki temu, po kilku latach, dziewczynka zarabia miliony!

Mama wyjęła żądło z ręki córki. Dzięki temu, po kilku latach, dziewczynka zarabia miliony!

Ta 11-latka naprawdę zaimponowała zaradnością. Mikaila Ulmer z Austin w stanie Teksas naprawdę wie, jak prowadzić biznes. A wszystko zaczęło się od użądlenia pszczoły!

W wieku 4 lat dziewczynka została użądlona dwukrotnie w ciągu kilku dni i w rezultacie zaczęła bać się pszczół. Aby pomóc jej zwalczyć strach, jej mama zaczęła razem z córką czytać i oglądać filmy o tych owadach.

Celem było dowiedzenie się o pszczołach jak najwięcej w myśl zasady, że boimy się rzeczy nieznanych. Taka terapia wiedzą odniosła nadzwyczajnie dobre skutki. Mikaila zafascynowała się pszczołami i wie o nich już bardzo dużo. Lepiej niż większość dorosłych zdaje sobie sprawę z roli, jaką pszczoły odgrywają w ekosystemie i dlaczego są dosłownie niezbędne dla przetrwania ludzi.

Pszczoły zapylają wiele gatunków roślin, które inaczej nie są w stanie owocować, jak na przykład pomidory czy jabłonie.

137facebook.com/Splaaro

Gdy zdała sobie sprawę z zagrożenia tego gatunku, postanowiła zrobić coś na ich rzecz. Pomyślała o znanym sobie przepisie prababci na lemoniadę, w której zamiast cukru należy użyć miodu. Przepis był w jej rodzinie od około 1940 roku!

Mikaila zaczęła rozwijać pomysł stopniowo – najpierw, w 2009 roku sprzedawała przygotowany wraz z mamą napój na straganie przed domem. Swoje stoisko nazwała po prostu „Me & The Bees” („Ja i pszczoły”) i część uzyskanych przychodów przeznaczała na organizacje zajmujące się prowadzeniem badań nad pszczołami.

320-800x563facebook.com/African Youths Rising

Do przygotowania lemoniady Mikaeli potrzebne są między innymi mięta, siemię lniane i miód. Wyjątkowy napój zdobywał coraz większe uznanie, aż któregoś dnia do rodziny dziewczynki zgłosiła się wielka sieć marketów Whole Foods i zaproponowała zawarcie kilkumilionowej umowy.

Lemoniada została nazwana „Sweet Lemonade” i jest już dostępna w 55 sklepach w czterech stanach USA: Arkansas, Oklahoma, Luizjana i Teksas. Część uzyskanych zysków Mikaila nadal przeznacza na pomoc pszczołom. Do tej pory zarobiła już… 11 milionów dolarów!

414-2facebook.com/Karen Terry

Już Albert Einstein stwierdził kiedyś, że jeśli wyginą pszczoły, to ludzie będą w stanie przetrwać bez nich tylko 4 lata… Gratulujemy więc Mikaili pomysłu i konsekwencji oraz liczymy, że również coraz więcej dorosłych będzie podejmować działania na rzecz pszczół, chociażby poprzez zasadzenie w ogródku, czy na balkonie roślin miododajnych (jak oregano lub lawenda wąskolistna).

Jeśli też podobała Ci się historia rezolutnej dziewczynki, podziel się nią ze znajomymi na Facebooku!

Źródło: dailymail.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
880
Ha ha
Ha ha
54
Wow
Wow
114
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
47

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz