Home Poruszające Po przeczytaniu tego posta już nigdy nie będziesz wyśmiewać się z ludzi na siłowni

Po przeczytaniu tego posta już nigdy nie będziesz wyśmiewać się z ludzi na siłowni

Po przeczytaniu tego posta już nigdy nie będziesz wyśmiewać się z ludzi na siłowni

Następnym razem, gdy będziesz na siłowni, rozejrzyj się dookoła. Prawdopodobnie zauważysz nowicjuszy, którzy trzymają złą formę, starsze osoby wykonujące dziwne ćwiczenia, ludzi, którzy trenują tylko górną część ciała…

Jednak niezależnie od tego, co wszyscy oni robią, nic nie jest usprawiedliwieniem do wyśmiewania się z nich.

Stephanie Holdmeyer, studentka Missouri State University wyjaśnia w jednym potężnym poście na Facebooku, że naprawdę nie masz pojęcia, co dana osoba przechodzi w danym momencie.

Jak pisze bardzo silna i wysportowana Stephanie, sama została wyśmiana z powodu noszenia pasa do podnoszenia ciężarów.

Nikt na siłowni nie wiedział jednak, że dziewczyna jest właśnie w trakcie rehabilitacji po operacji kręgosłupa w następstwie urazu. Nosiła pas dla lepszego podtrzymania kręgosłupa. Tak więc następnym razem, kiedy przyjdzie Ci do głowy naśmiewanie się z kogoś na siłowni, przypomnij sobie ten post – naprawdę nie wiesz, przez co właśnie przechodzi ten człowiek.

„Kiedy Chris i ja zaczęliśmy ćwiczyć w Rec, zostaliśmy momentalnie ocenieni i osądzeni. Ktoś nawet umieścił post na Facebooku o „parze snobów”, którzy „myślą, że są tacy super, bo cały czas noszą pasy”. To było około dwóch miesięcy po mojej operacji kręgosłupa. W tym czasie naprawdę musiałam nosić pas podczas wszystkich ćwiczeń.

Chodzi mi o to, że każdy w jakiejś sytuacji zostanie osądzony. Ludziom nie zależy na zrozumieniu przyczyn takiego, a nie innego zachowania, po prostu oceniają.

Ten facet z nadwagą? Ktoś go osądzi z powodu wagi, ale nie zastanowi się nad tym, że ten człowiek już zrzucił 30 kg i zmienił swoje życie.

Ten mężczyzna z chudymi nogami? Miał operację kolana i w tej chwili stara się wzmocnić nogi. To długotrwały proces.

Ta chuda dziewczyna, o której myślisz, że „naprawdę powinna zacząć jeść”? Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej bardzo szczupłej sylwetki i stara się przybrać na wadze, ale jej metabolizm jest bardzo szybki.

Ten dzieciak, który wszędzie za Tobą chodzi i przypatruje Ci się? Podziwia Cię i chce nauczyć się ćwiczeń, które Ty wykonujesz. Po prostu jest zbyt nieśmiały, żeby się odezwać.

Ta dziewczyna w naprawdę kiepskiej kondycji? Musiała bardzo mocno przygotować się mentalnie przed wejściem na siłownię, bo obawiała się osądzających ją osób. Nie zna ćwiczeń i próbuje zgadnąć jak je poprawnie wykonywać, ale jest zbyt onieśmielona, by poprosić kogoś o radę.

Ten snob, który wygląda naprawdę arogancko? Wyrósł w biednej rodzinie, a trenowanie to jego jedyna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Nie jest zapatrzony w siebie, tylko skupiony.

Ta kobieta, która spędza zbyt dużo czasu na sprzęcie, którego Ty chcesz użyć? To samotna matka wyczerpana po pracy na dwóch etatach i zajmowaniu się trójką dzieci. Stara się pracować nad sobą i skończyć trening według planu, po prostu potrzebuje trochę więcej czasu na odpoczynek między setami.

Ten starczy mężczyzna, który wykonuje dziwne ćwiczenia i zbyt dużo mówi? Zdecydował się na wykupienie karnetu na siłownię, aby pozostać w dobrej formie fizycznej i mieć kontakt z ludźmi po tym, jak jego żona zmarła rok temu. Rozmowa z Tobą to najlepszy moment jego dnia, w ten sposób unika depresji.

Ludzie są bardziej skomplikowani niż Ci się wydaje. Dlatego zamiast od razu ich oceniać, sprobuj na chwilę przyjąć ich perspektywę.

Nie oceniaj książki po okładce.”

Źródło: www.fitnessandpower.com

Twoja reakcja?

Super
Super
39
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz