Home Porady Zamoczyła palce w płynie do płukania ust. Efekt zaskoczył nawet twórców tego produktu
198.10K

Zamoczyła palce w płynie do płukania ust. Efekt zaskoczył nawet twórców tego produktu

Bardzo wielu z nas używa płynów do płukania jamy ustnej. Nie wiemy jednak zwykle, że ten produkt pierwotnie był przeznaczony do czegoś zupełnie innego…

Produkt ten pojawił się na rynku już w 1879 roku jako środek antyseptyczny. Później odkryto jeszcze więcej jego zastosowań, a co najciekawsze, według wielu osób, one naprawdę działają!

 

Jako płyn do higieny jamy ustnej wprowadzono go pod nazwą „Listerine”  dopiero w 1970 roku. Wcześniej miał wiele innych zastosowań, które wciąż są aktualne.

plyn-do-ust-1

 

Listerine jest skutecznym antyperspirantem. Gdy nie macie przy sobie dezodorantu, wystarczy nalać odrobinę płynu Listerine na wacik i przetrzeć nim pachy.

plyn-do-ust-2

 

Leczy grzybicę paznokci. Po prostu zamocz w nim stopy na pół godziny. Powtarzaj codziennie do ustąpienia objawów. (Możesz dodać też odrobinę octu.)

plyn-do-ust-3

 

Być może wyda się to rozrzutnością, ale Listerine świetnie nadaje się do dezynfekcji toalety. Bakterie nie mają szans!

plyn-do-ust-4

 

Nie ma nic gorszego niż rozdrapać miejsce po ugryzieniu komara. Aby nie swędziało, wystarczy posmarować odrobiną „Listerine”.

plyn-do-ust-5

 

A czy wiesz, że Listerine może pomóc także na… łupież?! Wmasuj trochę płynu w skórę głowy, owiń włosy ręcznikiem, odczekaj kilka minut i po prostu umyj włosy.

plyn-do-ust-6

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
1933
Ha ha
Ha ha
154
Wow
Wow
694
Smutny
Smutny
39
Zły
Zły
82

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz