Home Porady 10 symboli, które pojawiają się w snach i mają ważne znaczenie!

10 symboli, które pojawiają się w snach i mają ważne znaczenie!

Ludzie od zawsze interesowali się snami i ich znaczeniem. Tematyka ta została szczególnie mocno rozwinięta pod koniec XIX wieku. Ówcześni psychoterapeuci w snach szukali odbicia duszy i znaczeń przekazywanych przez podświadomość.

Czasami po obudzeniu staramy się zapamiętać to, co nam się śniło. Próbujemy jakoś to zinterpretować i połączyć z wydarzeniami z naszego życia. Niektóre sny przychodzą do nas więcej niż jeden raz. Szukamy wtedy jakiegoś ukrytego znaczenia i staramy się dociec, co to może oznaczać. Okazuje się, że niektóre z rzeczy, które nam się śnią naprawdę mają swoje znaczenia, które warto poznać.

A Tobie, co śni się najczęściej, i czy wierzysz, że to może coś znaczyć?

1. Latanie

symbol-senny-1pixabay

Sen o lataniu jest oznaką wielkich ambicji i chęci osiągnięcia sukcesu. Czy wiesz, w którą stronę zmierzasz? W jakiej dziedzinie chcesz się realizować? Takie sny często powodują, że budzimy się zmęczeni, ale szczęśliwi i przepojeni poczuciem mocy i wolności.

 

2. Wodospad

symbol-senny-2pixabay

Woda w śnie zwykle wiąże się z jakimiś emocjami. Symbolizuje oczyszczenie, swoiste katharsis. Porzucenie tego co było i obranie nowej drogi.

 

3. Zęby

symbol-senny-3pixabay

Żeby w snach pojawiają się bardzo często. Często oznaczają przemijanie i starzenie się, ale nie zawsze. Na przykład wyrywanie zęba symbolizuje jakiś problem, który powinieneś szybko rozwiązać. Z kolei zepsute zęby to oznaka niepokoju w Twoim życiu. Najczęściej jednak śnią się wypadające zęby, co ma związek z nową, stresującą sytuacją w życiu, jak np. nowa praca, szkoła, związek lub też ukrywane w tajemnicy kłamstwa.

 

4. Śmierć

symbol-senny-4pixabay

To niezwykle powszechny sen, który zwykle oznacza koniec pewnego etapu życia (symboliczna śmierć). Może być dobrym znakiem, gdy chodzi o zamknięcie szkodliwego etapu w życiu, toksycznego związku, czy zbyt stresującej pracy. Po zamknięciu starego etapu pojawia się nadzieja i możliwość zmiany na lepsze.

 

5. Ciąża

symbol-senny-5pixabay

Jeśli śni Ci się, że jesteś w ciąży, to prawdopodobnie drzemie w Tobie duży potencjał, który tylko czeka na uwolnienie. Dużo myślisz o swoim rozwoju i samorealizacji Warto wówczas zadać sobie pytanie: „Czego tak naprawdę chcę?” i „Czego brakuje mi w życiu?”.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
97
Ha ha
Ha ha
55
Wow
Wow
51
Smutny
Smutny
22
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz