Home News Nie miała pieniędzy dla księdza, który przyszedł po kolędzie. Za karę wyczytał jej nazwisko w trakcie mszy!

Nie miała pieniędzy dla księdza, który przyszedł po kolędzie. Za karę wyczytał jej nazwisko w trakcie mszy!

Nie miała pieniędzy dla księdza, który przyszedł po kolędzie. Za karę wyczytał jej nazwisko w trakcie mszy!

Święta Bożego Narodzenia to dla każdej parafii okres wizyt duszpasterskich. Niektórym odwiedziny księdza kojarzą się mile, niektórym niestety nie…

Nic w tym dziwnego, ponieważ w każdym domu wygląda to trochę inaczej. Portal wp.pl przytoczył kilka sytuacji z życia, które świadczą niestety niezbyt dobrze o niektórych duchownych.

W jednym z komentarzy zacytowanych w artykule, zbulwersowany mężczyzna opowiedział historię, jaka przydarzyła się jego cioci. Święta wiążą się ze sporymi wydatkami, więc kobieta nie miała już pieniędzy na datek dla księdza. W efekcie ten wyczytał jej nazwisko podczas mszy świętej!

To jednak nie wszystko.

z21119158Q,Zdjecie-ilustracyjneFlickr

Inna kobieta również przekonała się o tym, że księdzu zależało tylko na pieniądzach. Jej siostra nauczyła się grać na klarnecie, chciała zrobić księdzu niespodziankę i zagrać, ten jednak stwierdził, że nie ma czasu ani ochoty jej słuchać. Kobieta podeszła do niego i wyrwała mu z rąk wcześniej wręczoną kopertę z pieniędzmi, po czym wyprosiła ze swojego domu.

Jak czytamy na portalu, są jednak i takie parafie, w których księża nigdy nie biorą od wiernych pieniędzy, a podczas odwiedzin mimo to uśmiechają się i chętnie rozmawiają z parafianami.

A Wy jakie macie doświadczenia z kolędami?

Źródło: wp.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
88
Ha ha
Ha ha
76
Wow
Wow
70
Smutny
Smutny
90
Zły
Zły
214

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz