Home podróże Ten most jest tak przerażający, że ludzie dostają ataków paniki, gdy przez niego przejeżdżają

Ten most jest tak przerażający, że ludzie dostają ataków paniki, gdy przez niego przejeżdżają

Fani rollercoasterów i karuzeli powinni odwiedzić Japonię, aby zobaczyć most łączący dwa brzegi rzeki, na których znajdują się miasta Sakaiminato i Matsue.

Z daleka wygląda jak zwyczajny most, ale taki nie jest. Został on wybudowany w taki sposób, aby mogły pod nim przepływać duże statki, do jednego z głównych portów w Japonii. Aby zapewnić jego odpowiednia wysokość, konieczne było jego duże nachylenie. To właśnie ono powoduje, że jest tak przerażający.

2-16

Konstrukcja przyprawia o dreszcze i nie każdy, kto tamtędy przejeżdża jest zadowolony…

Inżynierowie przemyśleli jego budowę bardzo starannie i choć może na to nie wygląda, jest bardzo bezpieczny. Nie było na nim dotąd ani jednego wypadku. Jego nachylenie wynosi 6,1%, co oznacza, że co 30,5 metra jego wysokość zwiększa się o 1,8m!

Co więcej, most ten stanowi atrakcję turystyczną nr 4 w tak dużym mieście, jak Sakaiminato. A to ze względu na emocje, których doświadczają ludzie po nim jadący.

1-15-1

Most jest bardzo popularny w internecie. Nie tylko ze względu na komentarze dotyczące tego, kto odważyłby się nim przejechać, ale ludzie publikują także filmiki, na których widać jak go przekraczają.

Oglądając je, ma się uczucie, jakbyśmy sami po nim jechali:

Źródło: awm.com

Twoja reakcja?

Super
Super
107
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
98
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz