Home Porady Widziałeś ten spray nie raz w sklepie, ale nigdy go nie kupowałeś? Teraz to się zmieni
304.74K

Widziałeś ten spray nie raz w sklepie, ale nigdy go nie kupowałeś? Teraz to się zmieni

Już niemal legendarny płyn WD-40 zazwyczaj jest ciężko widoczny na sklepowych półkach. Ukryty gdzieś pomiędzy srebrną taśmą, a zestawem gwoździ.

Jednak jak się okazuje płyn ten oprócz swojego standardowego zastosowania ma jeszcze masę innych, bardzo przydatnych. Grzechem więc będzie nie posiadanie go w domu.

Poniżej przedstawiam Wam listę 11 najlepszych zastosowań WD-40.

#1. Plamy

1Źródło: youtube.com

Spryskaj plamę preparatem i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to zabrudzenie o konsystencji gumy proces będziesz musiał powtórzyć kilka razy.

 

#2. Gołębie

2Źródło: boldsky.com

Te ptaki potrafią być bardzo problematyczne. Jeśli zadomowiły się na twoim parapecie i nie wiesz jak się ich pozbyć, po prostu spryskaj to miejsce WD-40. Spokojnie, zwierzętom nic się nie stanie. Gołębie po prostu nie lubią tego zapachu i będą omijać twój parapet szerokim łukiem.

 

#3. Impregnowanie obuwia

3Źródło: youtube.com

Przy pomocy WD-40 sprawisz, że twoje buty staną się wodoodporne. Pamiętaj jednak, że ten sposób ma zastosowanie jedynie w przypadku butów z gładkiego materiału. Nie używaj ich do zamszu czy materiałowego obuwia.

 

#4. Zrywanie etykiet

4Źródło: thekrazycouponlady.com

Jeśli nie możesz pozbyć się etykiety ze słoika, wystarczy że spryskasz ją preparatem, odstawisz na kilka minut i zetrzesz gąbką. To takie proste.

 

#5. Zapobieganie zamarzaniu

5Źródło: youtube.com

Wystarczy, że spryskasz szybę WD-40 i dokładnie wetrzesz. Szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Co więcej – już nigdy się tam nie pojawi.

 

#6. Osady w kabinie prysznicowej

6Źródło: thekrazycouponlady.com

Niestety drzwi prysznicowe powinny być czyszczone po każdej kąpieli żeby utrzymać ich piękny wygląd. Jednak kto ma na to czas? Wystarczy, że spryskasz drzwi WD-40 i dokładnie je wypolerujesz. Od teraz osady już nie pojawią się na drzwiach.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
2943
Ha ha
Ha ha
171
Wow
Wow
776
Smutny
Smutny
107
Zły
Zły
182

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz