Home Porady Widziałeś ten spray nie raz w sklepie, ale nigdy go nie kupowałeś? Teraz to się zmieni
278.62K

Widziałeś ten spray nie raz w sklepie, ale nigdy go nie kupowałeś? Teraz to się zmieni

Już niemal legendarny płyn WD-40 zazwyczaj jest ciężko widoczny na sklepowych półkach. Ukryty gdzieś pomiędzy srebrną taśmą, a zestawem gwoździ.

Jednak jak się okazuje płyn ten oprócz swojego standardowego zastosowania ma jeszcze masę innych, bardzo przydatnych. Grzechem więc będzie nie posiadanie go w domu.

Poniżej przedstawiam Wam listę 11 najlepszych zastosowań WD-40.

#1. Plamy

1Źródło: youtube.com

Spryskaj plamę preparatem i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to zabrudzenie o konsystencji gumy proces będziesz musiał powtórzyć kilka razy.

 

#2. Gołębie

2Źródło: boldsky.com

Te ptaki potrafią być bardzo problematyczne. Jeśli zadomowiły się na twoim parapecie i nie wiesz jak się ich pozbyć, po prostu spryskaj to miejsce WD-40. Spokojnie, zwierzętom nic się nie stanie. Gołębie po prostu nie lubią tego zapachu i będą omijać twój parapet szerokim łukiem.

 

#3. Impregnowanie obuwia

3Źródło: youtube.com

Przy pomocy WD-40 sprawisz, że twoje buty staną się wodoodporne. Pamiętaj jednak, że ten sposób ma zastosowanie jedynie w przypadku butów z gładkiego materiału. Nie używaj ich do zamszu czy materiałowego obuwia.

 

#4. Zrywanie etykiet

4Źródło: thekrazycouponlady.com

Jeśli nie możesz pozbyć się etykiety ze słoika, wystarczy że spryskasz ją preparatem, odstawisz na kilka minut i zetrzesz gąbką. To takie proste.

 

#5. Zapobieganie zamarzaniu

5Źródło: youtube.com

Wystarczy, że spryskasz szybę WD-40 i dokładnie wetrzesz. Szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Co więcej – już nigdy się tam nie pojawi.

 

#6. Osady w kabinie prysznicowej

6Źródło: thekrazycouponlady.com

Niestety drzwi prysznicowe powinny być czyszczone po każdej kąpieli żeby utrzymać ich piękny wygląd. Jednak kto ma na to czas? Wystarczy, że spryskasz drzwi WD-40 i dokładnie je wypolerujesz. Od teraz osady już nie pojawią się na drzwiach.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
2794
Ha ha
Ha ha
161
Wow
Wow
733
Smutny
Smutny
103
Zły
Zły
168

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz