Home Porady 9 wczesnych objawów, które mogą oznaczać, że masz raka. Nie lekceważ ich!
186.85K

9 wczesnych objawów, które mogą oznaczać, że masz raka. Nie lekceważ ich!

Nie ma obecnie chyba drugiej tak powszechnej choroby jak rak. Atakuje osoby w różnym wieku, w każdym rejonie świata.

W przypadku tej choroby najważniejsze jest jej wczesne wykrycie. Większość wczesnych stadiów raka jest całkowicie wyleczalnych, dlatego zwracaj bacznie uwagę na sygnały, jakie wysyła Ci Twoje ciało.

Poniżej opisujemy, na jakie dokładnie objawy powinieneś być wyczulony, by odpowiednio wcześnie udać się do lekarza. Oczywiście, wszystkie te objawy nie muszą koniecznie oznaczać raka, natomiast zawsze warto wyjaśnić je z lekarzem.

 

1. Bóle w klatce piersiowej, długotrwały kaszel

objawy-raka-1-662x437

Tego rodzaju ból połączony z kaszlem może oznaczać obecność nowotworu płuc lub białaczki. U pewnych chorych ból promieniuje od klatki piersiowej w dół.

2. Trudności z oddychaniem, świszczący oddech

Problemy z oddychaniem, sapiący lub świszczący oddech również mogą zwiastować raka płuc. Jeśli doświadczasz takich objawów, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

3. Problemy z połykaniem i z trawieniem

objawy-raka-2-662x437

Tego rodzaju objawy mogą oznaczać rozwijający się nowotwór gardła i przełyku lub też żołądka. Jeśli problemy trwają przez dłuższy czas, koniecznie porozmawiaj o nich z lekarzem. 

4. Częste przeziębienia, nawracające infekcje

Ciągłe następowanie po sobie kolejnych infekcji i stanów gorączkowych może oznaczać, że Twój organizm jest przemęczony. Może to wynikać z innych problemów zdrowotnych, które pochłaniają większość energii Twojego ciała. Kiedy ciało stara się zwalczyć nowotwór, często brakuje mu już siły na zwalczanie infekcji.

5. Siniaki, krwawienie

objawy-raka-3-662x799

Tego rodzaju symptomy mogą świadczyć o tym, że w naszym organizmie brakuje czerwonych krwinek i są one osłabione. Może to być pierwszy objaw białaczki. 

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
145
Ha ha
Ha ha
46
Wow
Wow
156
Smutny
Smutny
288
Zły
Zły
105

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz