Home Niesamowite 15 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie! #12 – każdego roku giną tutaj tysiące osób

15 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie! #12 – każdego roku giną tutaj tysiące osób

Nie ma nic bardziej odprężającego niż spokojna jazda przez wiejską okolicę. Takimi drogami dobrze się jedzie ze względu na brak innych szybko jadących aut…

Ale oprócz spokojnych wiejskich dróg istnieje też wiele niebezpiecznych tras, które sprawią, że będziesz kurczowo trzymał się kierownicy. Jazdę niebezpieczną serpentyną ciężko porównać z czymkolwiek innym. Niektóre z nich były wybudowane tylko za pomocą ludzkich rąk, inne bywają schowane pod wodą lub skałami.

A więc zapnijcie pasy, bo oto przedstawiamy Wam galerię 15 najbardziej szalonych dróg, jakie warto zobaczyć.

 

#1. Zoji La, Indie

niebezpieczne-drogi-1

Ta 9-kilometrowa trasa łączy Ladakh i Kashmir. Droga jest wyjątkowo wąska, a mimo to musi znaleźć się na niej miejsce zarówno dla aut, jak i zwierząt hodowlanych.

 

#2. Transfăgărășan, Rumunia

niebezpieczne-drogi-2

Ta droga znajduje się w Karpatach i przebiega przez masyw Făgăraș. W najwyższym miejscu znajduje się na wysokości 2034 m, co czyni ją najwyżej położoną drogę Rumunii. Transfăgărășan jest znana z zapierających dech w piersiach widoków i niebezpiecznych zakrętów.

 

#3. Dalton Highway, Alaska

niebezpieczne-drogi-3

Dalton Highway jest być może najniebezpieczniejszą autostradą świata. Ma 666 km i łączy jedynie 3 małe wioski. Uważa się ją za najbardziej zaśnieżoną autostradę na świecie.

 

#4. Khardung La, Indie

niebezpieczne-drogi-4

Według władz ta trasa sięga 5602 m wysokości (co czyni ją wyższą od Mount Elbrus). Została uznana za najwyżej położoną drogę na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa oraz przez National Geographic.

 

#5. Szlak himalajski

niebezpieczne-drogi-5

To najwyżej położona droga na świecie. Wysokość 3,5 kilometra nad poziomem morza sprawia, że wręcz odechciewa się podróżować. Oprócz tego ma tylko jeden pas i jakakolwiek próba zawrócenia skutkuje upadkiem z wysokiego klifu. Szlak przebiega między Indiami a Tybetem.

 

#6. Atlantic Ocean Road, Norwegia

niebezpieczne-drogi-6

Droga Oceanu Atlantyckiego łączy małe nadbrzeżne wioski. Jest wręcz wymarzona dla turystów, gdyż jej widoki dosłownie zapierają dech w piersiach.

 

#7. Tunel Guoliang, Chiny

niebezpieczne-drogi-7

Tunel Guoliang został wybudowany przez lokalnych mieszkańców. Ta wykuta w skale droga zapewniała jedyny rodzaj komunikacji między wioską a światem zewnętrznym. W późniejszym okresie rząd wybudował 1200-metrowy tunel, aby pomóc mieszkańcom w transporcie.

 

#8. Le Passage du Gois, Francja

niebezpieczne-drogi-8a

Szczególne w tej drodze jest to, że jest otwarta tylko przez kilka godzin dziennie. Przez resztę czasu jest ukryta pod wodą. Przed wjechaniem na tę 4,5-kilomentrową autostradę przeczytaj najpierw harmonogram zalewających ją fal. W przeciwnym razie możesz po prostu zatonąć.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
62
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
102
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz