Home Porady Nigdy nie sądziłam, że pasta do zębów może mieć takie zastosowania! Sprawdź te 20 niesamowitych trików
257.24K

Nigdy nie sądziłam, że pasta do zębów może mieć takie zastosowania! Sprawdź te 20 niesamowitych trików

Czyszczenie zębów to nie jedyna rzecz, jaką możesz zrobić z pastą do zębów. Okazuje się, że zwykła pasta ma dużo więcej pożytecznych zastosowań.

Oto sprytne sztuczki, dzięki którym Ty będziesz wyglądać jeszcze piękniej, a Twój dom będzie lśnił czystością. Poniżej zamieszczamy listę 20 najlepszych!

1. Polerowanie sztućców

Produkty do czyszczenia srebrnych sztućców sporo kosztują, a nie ma niestety innej metody na utrzymanie ich w czystości. A przynajmniej tak Ci mówiono. Mamy jednak dla Ciebie wspaniałe wiadomości! Nie musisz już kupować tych drogich środków, wystarczy, że wykorzystasz zwykłą pastę do zębów. Wetrzyj małą ilość pasty w sztućce, a natychmiast znów staną się czyste i błyszczące. Zobaczysz, że będą wyglądały lepiej, niż gdy je kupiłaś.

2. Światła samochodu

Prawdopodobnie czyścisz tylko metalowe części swojego auta, ale jego światłom też należy się trochę uwagi. Wierz albo nie, ale pasta do zębów będzie Ci w tym bardzo pomocna. Nałóż trochę pasty na gąbkę i wetrzyj w światła. W ten sposób usuniesz cały brud.

headlights-before-after-KŹródło: simpsontinting.com

3. Wybiela klawisze pianina

Nie ma nic brzydszego niż piękne pianino z żółtymi klawiszami. Na szczęście ta sama pasta, która wybiela Twoje zęby, świetnie poradzi sobie także z klawiszami pianina. Będą wyglądały jaśniej niż kiedykolwiek.

4. Wyczyść tenisówki

Pasta do zębów świetnie działa też na zabrudzonych plastikowych częściach butów. Wetrzyj jej małą ilość przy użyciu gąbki i poczekaj, a nie uwierzysz jak duża nastąpi zmiana.

5. Okulary lotnicze

Szybko i skutecznie wyczyścisz je za pomocą pasty do zębów. Zaaplikuj małą ilość pasty, a Twoje okulary nie tylko będą czyste, ale i nie będą zaparowywać. 

6. Plamy na stole

Wyczyść pastą plamy i odciski po kubkach na stole.

7. Plamy po atramencie na koszuli

Wszyscy nie cierpimy plam z atramentu na koszulach. Nie panikuj jednak, pasta do zębów będzie idealnym rozwiązaniem również w tej sytuacji. Nałóż małą ilość pasty na plamę i odczekaj 24 godziny. Następnego dnia wypierz koszulę jak zwykle.

1444_maxŹródło: ek.pl

8. Plamy z farby na ręcznikach

Farby mogą pozostawić trwałe plamy na ręczniku i nie wygląda to estetycznie. Na szczęście pasta pozbędzie się ich na dobre.

9. Ugryzienia owadów

Już nigdy nie będziesz musiał obawiać się ugryzień insektów. Nałóż na miejsce ukąszenia odrobinę pasty, a zaczerwienienie i swędzenie zaraz znikną.

10. Pryszcze

Pasta usunie wszystkie pryszcze nie pozostawiając śladów.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
1809
Ha ha
Ha ha
167
Wow
Wow
521
Smutny
Smutny
54
Zły
Zły
125

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz