Home zdrowie Olejem z konopi wyleczył raka jelita grubego. Lekarze dawali mu tylko 18 miesięcy życia

Olejem z konopi wyleczył raka jelita grubego. Lekarze dawali mu tylko 18 miesięcy życia

33-letni David Hibbit usłyszał od lekarzy diagnozę „rak jelita grubego” oraz informację, że zostało mu tylko 18 miesięcy życia. David twierdzi, że wyleczył się, stosując olej z konopi.

Mężczyzna w 2012 przeszedł chemioterapię, radioterapię, usunięto mu również jelito grube. Leczenie nie odniosło skutku. Lekarze przekazali mu więc informację, że umrze w ciągu 18 miesięcy.

Zdesperowany postanowił spróbować niestandardowego rozwiązania – kupił u dealera olej z konopi, za który zapłacił po 50 funtów za gram.

– „To przyjaciele namówili mnie, żebym spróbował. Sam początkowo byłem temu przeciwny. Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z narkotykami”.

„Kiedy jednak w grudniu zeszłego roku usłyszałem prognozę lekarzy, że zostało mi tylko 18 miesięcy życia, a w najlepszym wypadku 5 lat, zrozumiałem, że muszę spróbować wszystkiego. Chemioterapia wyniszczała mój organizm, a ja nie miałem nic do stracenia. Nie chciałem pogodzić się z myślą, że umieram.”

g-18

Po zapoznaniu się w Internecie z badaniami naukowymi, David dowiedział się o korzystnym działaniu oleju z konopi i zdecydował się go wypróbować.

„Wyniosło mnie to 50 funtów na gram oleju, zwróciłem się w tym celu do człowieka, który sam ten olej produkuje. Powiedział mi, że to trwa mniej więcej miesiąc. Olej z konopi ma silne działanie psychoaktywne, ale nie ma takich skutków ubocznych jak chemioterapia.”

– „Poczułem, że ból staje się coraz mniejszy, a olej najwyraźniej działa.”

– „Teraz zależy mi na uświadomieniu innym, że istnieją alternatywy do chemioterapii”.

Po serii terapii w Christie Hospital w Manchesterze u Davida doszło do nawrotu i konieczna była następna operacja i chemioterapia. David wyczuł guza w pachwinie przed Świętami Bożego Narodzenia. „Lekarze byli bezsilni. Dlatego postanowiłem przerwać chemioterapię. Zdecydowałem się jeszcze tylko na operację usunięcia węzłów chłonnych w Royal Stoke University Hospital.”

David nie zrezygnował z walki i dalej przyjmował olej z konopi nie sięgając już po żadne inne lekarstwa.

W kolejnym badaniu, po kilku miesiącach, okazało się, że po guzach nie ma ani śladu! „Nigdy się tego nie spodziewałem! Teraz czuję się zupełnie zdrowy. Chciałbym, żeby moja historia pomogła innym ludziom.”

Narzeczona Davida, pielęgniarka Heather, opowiada: „Najpierw byłam przeciwna używaniu przez niego oleju z konopi, ponieważ jest nielegalny. Zobaczyłam jednak, że jego stan naprawdę zaczyna się poprawiać. David jest bardzo zdecydowaną osobą, przed przyjęciem oleju z konopi przeczytał na ten temat wiele badań naukowych, chciał żyć.”

Naukowcy pracujący w Cancer Research Institute w Wielkiej Brytanii potwierdzają, że znają pacjentów, którzy stosują podobną kurację, jednocześnie mówią, że „nie ma wystarczających dowodów”, aby stwierdzić, że jest to efektywna i bezpieczna terapia

Jak stwierdziła dr Kat Arney z Cancer Research UK: „Obecnie wiemy, że kannabinoidy, czyli substancje obecne w konopiach indyjskich, mają wiele różnych działań leczniczych w przypadku komórek rakowych wyhodowanych w laboratoriach oraz w leczeniu zwierząt”.

– „Brak jest jednak wystarczających badań klinicznych na ludziach, które potwierdziłyby ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Mamy jednak świadomość, że część pacjentów stosuje wyciąg z konopi indyjskich w celach leczniczych.”

– „Instytut Cannabis Research UK zajmuje się wspieraniem badań w tym zakresie, aby stwierdzić, czy leki zawierające kannabinoidy działają również u ludzi.”

Historia Davida jest kolejną, która potwierdza efektywność oleju z konopi w terapii nowotworu. Podobne sytuacje miały również miejsce w Polsce. Jakub Bartol miał zdiagnozowanego nieoperowalnego wielkopostaciowego glejaka IV stopnia umiejscowionego w płacie czołowym, który urósł już do 6,5 cm. Rozwój nowotworu był bardzo agresywny, guz rósł nawet o 1,5 cm na miesiąc. Chemioterapia nie przyniosła rezultatów. Według lekarzy Jakubowi został miesiąc życia.

10 miesięcy później skany mózgu udowodniły brak obecności guza. Przez cały ten czas mężczyzna stosował olej z konopi.

– „Gdy lekarze mówią, że zostało Ci już niewiele życia, Ty nie możesz się poddać. Twój system odpornościowy jest w stanie zwalczyć każdą chorobę.”

Obyśmy nie musieli długo czekać na badania kliniczne na ludziach, które jednoznacznie stwierdzą, że olej z konopi jest skuteczny w leczeniu nowotworów. Zanim to jednak nastąpi, ci pacjenci, którzy chcą z niego korzystać, będą musieli decydować się na łamanie prawa, aby sobie pomóc…

Twoja reakcja?

Super
Super
107
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz