Home Inspirujące Przeszła operację zmniejszenia żołądka. Gdy po roku stanęła przed lekarzem, nie mógł jej rozpoznać

Przeszła operację zmniejszenia żołądka. Gdy po roku stanęła przed lekarzem, nie mógł jej rozpoznać

Mając 24 lata Amber Rachdi z Troutdale w stanie Oregon zrozumiała, że jej waga jest naprawdę zbyt duża. Przez wiele lat nie zwracała zupełnie uwagi na swoją dietę i jadła bez przerwy.

W pewnym momencie ważyła już niemal 300 kg! Nie była wstanie dłużej samodzielnie chodzić i wymagała wsparcia przy codziennych czynnościach. Amber poczuła, że na szali jest jej życie. Jednak nawet wówczas tak jej rodzice, jak i chłopak, Rowdy, zachęcali ją, by… więcej jadła.

Kiedy zebrała energię, by wyjść z domu z pomocą chłopaka, to tylko po to, aby kupić coś do jedzenia. Czuła się winna, ale nie miała siły, by cokolwiek zmienić. Jej waga wciąż rosła, a fałdy tłuszczu były już tak zbite, że powstawały między nimi rany, które oprócz tego, że sprawiały ból, to również wydzielały nieprzyjemną woń.

Kiedy w końcu zdecydowała, że chce zmienić swoje życie, zgłosiła się do uczestnictwa w znanym programie ”Moje życie z nadwagą”, gdzie przy pomocy dietetyka miała stracić na wadze.

1-147

Nic jednak nie działało. Nadal codziennie pochłaniała 4-5 ogromnych posiłków. Była przygnębiona swoim stanem zdrowia i wyglądem, ale smutek sprawiał tylko, że jadła jeszcze więcej. Błędne koło… 

Konsekwencje były zresztą nie tylko zdrowotne, ale obejmowały też życie osobiste. Ze względu na swoją tuszę, Amber nie mogła już spać ze swoim chłopakiem, przez co ich życie uczuciowe mocno się ochłodziło.

W końcu kobieta podjęła decyzję poddania się operacji zszycia żołądka. Z rozmiaru piłki futbolowej zmniejszono go do wielkości piłki do tenisa. Oczywiście Amber obawiała się zabiegu, ale była zdesperowana.

2-131

Na tym etapie każde wyjście z domu było wyzwaniem. Gdy miała jechać autem, jej chłopak musiał najpierw wyjąć z niego fotele, aby mogła wejść.

3-116

Jej lekarz, dr Nowzaradan nie owijał w bawełnę: operacja w takim stanie, w jakim znajdowała się Amber, była poważnym obciążeniem dla organizmu. Był bardzo surowy, ale na kobietę podziałało to otrzeźwiająco i pokazało jej, że jej stan jest poważny. Zanim mogło dojść do zabiegu, musiała zrzucić 10 kg, aby udowodnić chęć kontrolowania swojej wagi.

To był dla niej przełom. Przeniosła się nawet do Houston w stanie Teksas, by być w bliższym kontakcie z lekarzem. Zaczęła dbać o to , by odżywiać się zdrowo i do swojego programu dnia włączyła aktywność fizyczną. Przez 3 miesiące straciła 8 kg, wówczas lekarz zgodził się przeprowadzić zabieg.

4-98

Po 7 miesiącach od operacji Amber straciła ponad 40 kg. Cały czas pracowała nad sobą i wyznaczała sobie kolejne cele. Zaczęła uprawiać sport. W miarę jak jej waga spadała, jej samopoczucie poprawiało się. Po pewnym czasie zrzuciła kolejne 25 kg.

Dzięki temu dużo zmieniło się w jej codziennym życiu. Nareszcie mogła normalnie podróżować samochodem. Zaczęła myśleć również o powrocie do pracy.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
1981
Ha ha
Ha ha
84
Wow
Wow
587
Smutny
Smutny
100
Zły
Zły
148

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz