Home zdrowie Wszyscy myśleli, że ta 35-letnia alkoholiczka jest w ciąży. Jednak w jej brzuchu nie było dziecka!

Wszyscy myśleli, że ta 35-letnia alkoholiczka jest w ciąży. Jednak w jej brzuchu nie było dziecka!

35-letnia Jo pochodzi z Wielkiej Brytanii. Wyglądała jak zwyczajna kobieta w ciąży. Obcy ustępowali jej miejsca w autobusie, aby mogła chwilę odpocząć.

Jednak Jo nie była w ciąży. Jej wielki brzuch, który wydawał się wskazywać na ten stan, tak naprawdę był wynikiem uzależnienia od alkoholu i postępującej marskości wątroby. Obecnie 35-latka jest pod stałą opieką lekarzy, gdyż jej życie jest zagrożone.

alko1

Kobieta była barmanką. W ciągu pięciu lat pracy uzależniła się od alkoholu tak bardzo, że wypijała trzy butelki wina dziennie. Spowodowało to poważne uszkodzenie wątroby. Wszystko składniki, które powinny być przetwarzane przez wątrobę przenosiły się do jamy brzusznej.

alko2

Kiedy pojawia się marskość wątroby, tkanka bliznowata zastępuję tę zdrową. W rezultacie u Jo doszło do zatrzymania płynów, przez co jej brzuch był nadęty i wyglądał zupełnie jakby była w zaawansowanej ciąży.

alko3

Kobieta musiała co trzy tygodnie odwiedzać szpital, aby odciągnąć płyny z jej brzucha. Zabieg ten jest bardzo bolesny, a jednorazowo odciąga się nawet 12 litrów płynu.

alko4

Jo w końcu zrozumiała swój problem z alkoholem, jednak uszkodzenie wątroby okazało się nieodwracalne. Historia jest przykładem, jak tragicznie może skończyć się nadmierne spożywanie alkoholu.

alko5

Wszystko jest dla ludzi, ale we wszystkim trzeba zachować zdrowy umiar.

Źródło: dailymail.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
57
Ha ha
Ha ha
47
Wow
Wow
309
Smutny
Smutny
908
Zły
Zły
169

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz