Home Porady Oto 7 sposobów na pozbycie się wilgoci z domu. Metoda numer 6 jest tak prosta, że aż zadziwia.

Oto 7 sposobów na pozbycie się wilgoci z domu. Metoda numer 6 jest tak prosta, że aż zadziwia.

Wilgoć to niechciany lokator w wielu domach. Do walki z nią stosuje się różne chemikalia. Mimo wszystko, zawsze pozostaje problem zapachu grzyba, który utrzymuje się przez długi czas.

Problemy z wilgocią powodowane są przez kilka czynników. Często bywa tak, że materiały stosowane w budownictwie i przy wykończeniach mieszkań, sprzyjają jej rozwojowi. Sporo zależy też od pogody i klimatu, a także od tego czy mieszkanie jest odpowiednio wietrzone.

wilgoc1

Każdy kto kiedykolwiek przebywał w pomieszczeniu wypełnionym wilgocią, wie jaka atmosfera tam panuje. Zaduch i nieciekawy zapach to jednak nie jedyne mankamenty. Takie warunki sprzyjają rozwojowi wszelakiej pleśni i roztoczy, które mają zły wpływ na nasze zdrowie.

wilgoc2

Kiedy w domu na ścianach i narożnikach zaczynają pojawiać się plamy wilgoci, to całkiem prawdopodobne, że z czasem mieszkańcy zaczną uskarżać się na alergie i problemy z oddychaniem. Na całe szczęście, istnieje kilka metod na walkę z wilgocią w domu. Poniżej znajdziecie listę 7 z nich, które możecie wypróbować zanim sięgniecie po chemię.

wilgoc3

 

#1. Biały ocet

Ocet to jeden z najlepszych środków, przy pomocy którego możemy pozbyć się rdzy i wilgoci z wnętrza domu. Można użyć go do czyszczenia ścian, ale również odzieży. Ocet ma mocny zapach, więc pewnie zdziwi Was fakt, że bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczaniem zapachu stęchlizny w szafie.

Przepis:

  • ½ szklanki octu
  • ¼ szklanki wody
  • 1 butelka ze spryskiwaczem

Zmieszaj ocet i wodę, a następnie przelej je do butelki. Wstrząśnij i spryskaj plamy. Pozostaw tak aż do wyschnięcia. Taki proces powtarzaj kilka razy w tygodniu. Jeśli to nie działa, możesz spróbować dodać więcej octu do mieszanki.

wilgoc4

 

#2. Otwórz okna

Wywietrzenie pomieszczenia to bardzo prosty sposób na zapobieganie gromadzeniu się pleśni, roztoczy i wielu innych zanieczyszczeń. Cyrkulacja powietrza w domu osusza wilgoć i utrudnia rozwój grzybom i bakteriom.

wilgoc5

#3. Nie maskuj wilgoci

Często zdarza się, że ludzie zakrywają wilgoć meblami. Jest to zły pomysł ze względu na to, że wtedy cyrkulacja powietrza jest utrudniona. Jeśli plama znajduje się w cieniu, a środowisko wokół nie zmienia się, będzie to idealne miejsce dla pleśni.

wilgoc6

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
473
Ha ha
Ha ha
56
Wow
Wow
150
Smutny
Smutny
49
Zły
Zły
113

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz