Home Porady Oto 7 sposobów na pozbycie się wilgoci z domu. Metoda numer 6 jest tak prosta, że aż zadziwia.

Oto 7 sposobów na pozbycie się wilgoci z domu. Metoda numer 6 jest tak prosta, że aż zadziwia.

#4. Nie susz prania wewnątrz

Jeśli to robisz, pozwalasz wilgoci z ubrań osadzać się na ścianach i meblach. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, wystaw je na balkon lub do ogrodu.

wilgoc7

 

#5. Soda oczyszczona

Soda działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczno. Dodatkowo wchłania sporo wilgoci z otoczenia. Możesz spróbować wcierać sodę w miejsca, gdzie wilgoć się pojawiła. Zostaw ją tam na dwie godziny, po czym dokładnie wyszoruj. Możesz również spróbować nasypać sody do miski i umieścić w miejscu gdzie występują problemy.

wilgoc8

 

#6. Sól morska

Sól to naturalny składnik, który może przyczynić się do zniknięcia wilgoci z Twojego domu. Wsyp ją do małych płóciennych woreczków i umieść tam, gdzie występuje problem. Raz na miesiąc zmieniaj sól w woreczkach.

wilgoc9

 

#7. Boraks

Ten środek ma wiele zastosowań w domu. Działa grzybobójczo, ale w przeciwieństwie do wybielaczy, jest bezpieczny dla środowiska. Jedną łyżeczkę rozmieszaj w dwóch litrach wody. Taką miksturę nałóż na plamę i zostaw na 30 minut. Następnie zetrzyj wszystko szmatką.

wilgoc10

Warto spróbować tych metod zanim sięgniecie po detergenty. Macie jakieś własne sposoby na pozbycie się wilgoci? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Twoja reakcja?

Super
Super
473
Ha ha
Ha ha
56
Wow
Wow
150
Smutny
Smutny
49
Zły
Zły
113

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz