Home ludzie 24-latka przez pół roku ukrywała swoją „wadę” przed chłopakiem. Na tym zdjęciu pokazała swoje prawdziwe piękno.

24-latka przez pół roku ukrywała swoją „wadę” przed chłopakiem. Na tym zdjęciu pokazała swoje prawdziwe piękno.

Meagan Barnard z USA jest normalną dziewczyną. Jak każda młoda kobieta ma swoje pasje i marzenia. Jednak, gdy zaczęła dojrzewać, szczególnie zwracała uwagę na swój wygląd.

Wtedy zaniepokoiła ją jedna rzecz. Jak wiemy, każda piętnastolatka dokładnie analizuje to jak wygląda i podchodzi do siebie bardzo krytycznie. Meagan zauważyła jednak, że coś niepokojącego dzieje się z jej prawą nogą.

Zmartwiła się tym, że jej kończyna puchnie. Lekarze zbagatelizowali problem i przepisali dziewczynie aspirynę, twierdząc, że jest to naciągnięcie mięśnia. Wkrótce zaczęło być to coraz bardziej uciążliwe. W końcu lekarze zdiagnozowali u dziewczyny obrzęk limfatyczny, zwany też słoniowatością.

noga1

Ta przewlekła choroba naczyń limfatycznych prowadzi do poważnych retencji wody w tkankach. Dla nastolatek taka choroba to istne przekleństwo.

„Źle wspominam ten czas. W szkole dzieci mi dokuczały. Nazywały mnie ‘Michelin’” (postać, reprezentująca producenta opon).

Dziewczyna była przerażona tym, że od tamtej pory jej życie będzie wyglądać w ten sposób. Miała nawet myśli samobójcze i zaczęła pisać list pożegnalny dla ojca. W porę jednak porzuciła myśl o odebraniu sobie życia.

noga2

Po 9 latach wewnętrznej walki z samą sobą, postanowiła podzielić się swoją historią z innymi. Mimo iż jej prawa noga jest dwa razy większa od lewej, kobieta zaczęła walczyć z kompleksami i zdecydowała się na sesję zdjęciową.

Jej chłopak dowiedział się o przypadłości Maegan dopiero po 6 miesiącach znajomości. Mężczyzna mówi, że jego wybranka bardzo pilnowała, aby prawda nie wyszła na jaw.

noga3

Kiedy w końcu dowiedział się o chorobie, był zaskoczony, ale absolutnie nie był to dla niego powód do zerwania.

noga4

Dzięki aktywności kobiety w mediach społecznościowych, inne osoby cierpiące z powodu tej choroby mogą odzyskać pewność siebie i na nowo cieszyć się życiem.

noga5

Pamiętajmy, że prawdziwe piękno ukryte jest we wnętrzu.

Źródło: facebook.com

Twoja reakcja?

Super
Super
749
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
78
Smutny
Smutny
80
Zły
Zły
42

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz