Home ludzie Milioner poświęcił 20 lat, aby zbudować ogromną arkę. Kiedy zobaczysz jej wnętrze, będziesz zdumiony!

Milioner poświęcił 20 lat, aby zbudować ogromną arkę. Kiedy zobaczysz jej wnętrze, będziesz zdumiony!

Milioner poświęcił 20 lat, aby zbudować ogromną arkę. Kiedy zobaczysz jej wnętrze, będziesz zdumiony!

Johan Huibers z Anglii jest bardzo religijnym człowiekiem. Pewnego dnia nawiedził go sen, w którym widział jak straszna powódź przetoczyła się przez Holandię.

Johan dostrzegł też znaki, które mówiły mu, że powinien zbudować arkę, tak samo jak Noe w Księdze Rodzaju. Johan nie wykorzystał jej jednak, aby ratować ludzi od powodzi. Używa jej, aby szerzyć wiedzę o Bogu.

Ta niezwykłą historia zaczęła się około 1992 roku. Wtedy Johan zaczął zaznajamiać się dokładniej z Biblią. Czytał książki, oglądał filmy… bardzo zafascynowała go Arka Noego.

W pierwszej wersji, Arka Johana została zbudowana w Porcie Schagen w latach 2005 – 2007. Mierzyła 70 metrów długości i kosztowała ponad 1,6 miliona dolarów. Johan przepłynął nią przez Holandię w ciągu 3,5 roku. Nie była to jednak jedyna arka jaką zbudował.

arka1

Kiedy jego pierwszy rejs dobiegł końca, Johan przekazał swoją arkę organizacji „Ark of Noah”. Skupił się wtedy na zbudowaniu pełnowymiarowej arki. Sięgnął wtedy głębiej do Biblii i postanowił stworzyć drugą arkę, która będzie identyczna jak ta, którą zbudował Noe.

Arka ma 131 metrów długości, 30 szerokości i 22 wysokości. Dodatkowo jest przeciwpowodziowa, ma 7 pięter i zmieści się tam jednocześnie 5000 osób. Johan zbudował ją z pomocą ośmiu osób. Materiały, które wykorzystano to te same, których Bóg kazał wykorzystać Noemu. Oczywiści oprócz nich, wykorzystano też nowoczesne materiały.

arka2

Arka znajduje się w Dordrecht, w Holandii, a jej zbudowanie kosztowało 4 miliony dolarów. Umiejscowiona jest na stalowej, ukrytej platformie, którą wykonano z 21 barek służących w przeszłości jako kontenery.

Daje to możliwość ciągnięcia arki przez holowniki, ale niestety nie można nią wypływać w morze na własną rękę. W środku było bardzo dużo miejsca. Johan postanowił więc umieścić tam zwierzęta. Zamiast żywych zwierzaków, znalazły się tam sztuczne, drogie rzeźby.

Żeby nie być gołosłownym, jedna para naturalnej wielkości słoni, kosztowała go około 11,000 dolarów.

arka3

Arka została udostępniona turystom w 2012 roku. Aby zachęcić ludzi do jej odwiedzania, właściciel zbudował w środku zoo, gdzie spotkać można żywe zwierzęta, takie jak papugi, króliki oraz pawie. Oprócz tego znajdziemy tam restaurację i dwa kina.

Johan organizuje wewnątrz również spotkania biznesowe, wesela i inne imprezy okolicznościowe. Aby odwiedzić arkę, ludzie pokonują wiele kilometrów. Wszyscy są pod ogromnym wrażeniem tego jak wielka i piękna jest to budowla.

Poniżej możesz zobaczyć film ukazujący arkę w pełnej krasie.

Źródło: youtube.com

Twoja reakcja?

Super
Super
291
Ha ha
Ha ha
34
Wow
Wow
145
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz