Home ludzie Ich trzyletni syn zachowywał się podejrzanie cicho. Kiedy odkryli co się dzieje, ogarnęło ich przerażenie.

Ich trzyletni syn zachowywał się podejrzanie cicho. Kiedy odkryli co się dzieje, ogarnęło ich przerażenie.

Dillon i Stephanie, jak wszyscy rodzice, przyzwyczajeni byli do tego, że trzyletnie dzieci są żywiołowe, wszędzie ich pełno i wstają zbyt wcześnie (szczególnie w weekendy).

Tym razem jednak w domu panował dziwny spokój. Zaniepokojeni rodzice zerknęli do pokoju Collina i wpadli w panikę! 3-letni chłopiec leżał w swoim łóżeczku, a na widok rodziców nawet się nie poruszył. Miał wielkie, wystraszone oczy.

Rodzice przestraszyli się, gdyż wyglądało to tak jakby ich syn nie mógł się ruszyć. Przypomnieli sobie, że dzień wcześniej Collin upadł i uderzył się w głowę. Jednak po tym wypadku wstał i bawił się dalej, jak gdyby nic się nie stało. Dillon i Stephanie postanowili pojechać z synem do szpitala.

kleszcz1

Źródło: youtube.com

Lekarze orzekli, że uderzenie w głowę nie miało nic wspólnego z paraliżem nóg, którego doświadczył 3-latek. Nie byli w stanie znaleźć przyczyny pogarszającego się z każdą godziną stanu dziecka. Paraliż zaczynał obejmować resztę ciała.

kleszcz2

Źródło: youtube.com

Collin został przewieziony do szpitala w Memphis. Tamtejsi lekarze bardzo szybko odkryli przyczynę stanu dziecka. Okazało się, że to co spotkało trzylatka, może spotkać każdego z nas, nawet po najkrótszym spacerze.

klescz3

Źródło: youtube.com

Lekarze znaleźli kleszcza za uchem dziecka. Wiele z tych owadów jest nosicielami silnej neurotoksyny, która wywołuje porażenie nerwowo-mięśniowe. Jest to tym bardziej niebezpieczne, jeśli kleszcz znajdzie się w okolicach głowy.

klescz4

Źródło: facebook.com

Na całe szczęście, Collin został bardzo szybko zdiagnozowany. Trzeba pamiętać, że kleszcze to nie tylko ryzyko boreliozy, ale również innych chorób, które mogą poważnie nadszarpnąć nasze zdrowie. Po każdym spacerze w lesie czy dniu spędzonym nad rzeką warto sprawdzić nasze ciało, aby jak najszybciej zlokalizować niechcianego gościa.

kleszcz5

Źródło: facebook.com

Jest to bardzo ważny temat. Udostępnij ten wpis, aby każdy dowiedział się o niebezpieczeństwach jakie niosą za sobą kleszcze.

Twoja reakcja?

Super
Super
171
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
256
Smutny
Smutny
887
Zły
Zły
120

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz