Home Porady Śpisz nago? Przekonaj się, co na to Twój organizm. Będziesz zdumiony!

Śpisz nago? Przekonaj się, co na to Twój organizm. Będziesz zdumiony!

Śpisz nago? Przekonaj się, co na to Twój organizm. Będziesz zdumiony!

Sen odgrywa kluczową rolę dla naszego samopoczucia, a jego brak może powodować poważne problemy zdrowotne.  Czy wiesz, że spanie nago jest znacznie bardziej korzystne niż spanie w piżamie?

Mniej niż 10% Amerykanów śpi nago. Ci, którzy to robią, odnoszą szereg korzyści: zdrowotnych, fizycznych i psychicznych.

Korzyści ze spania nago

Poprawa snu

Ludzie, którzy kładą się spać nago, śpią lepiej niż ci, którzy zasypiają w piżamach. Temperatura naszego ciała podczas snu w naturalny sposób obniża się, a odzież zaburza ten cykl. W rezultacie wiercimy się, a nasz sen jest przerywany. Spanie nago podnosi jakość snu i sprawia, że jest głębszy.

Eliminacja bakterii

Spanie nago powstrzymuje rozwój grzybów i bakterii. Ponadto, nasz antyperspirant wchłania się szybciej, a my czujemy się bardziej komfortowo.

Redukcja wagi

Gdy śpimy nago, poziom kortyzolu we krwi spada, a sen jest lepszy, co wspomaga proces odchudzania. Chcesz zgubić kilka kilogramów? Już wiesz, jak to zrobić!

Zwiększa pobudzenie

Kontakt skóra do skóry podnosi poziom hormonów takich jak np. oksytocyna i sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi na dotyk partnera. Ponadto, spanie nago wzmacnia poczucie zaufania i bliskości pomiędzy partnerami,  a także obniża tętno.

Zwiększa poziom energii

Po przespanej nocy mamy wysoki poziom energii, który utrzymuje się przez cały dzień.

Koi ból

Spanie nago pobudza krążenie i zmniejszenia odczuwanie bólu, w szczególności w okolicach brzucha. Zminimalizowanie dolegliwości umożliwi lepszy, głębszy sen.

Przyspiesza procesy naprawcze skóry

Gdy śpimy nago, nasza skóra regeneruje się szybciej – gruczoły łojowe pracują na pełnych obrotach, a składniki odżywcze lepiej się wchłaniają. W rezultacie poprawia się tempo metabolizmu naszego organizmu.

Źródło: www.thebestremedies.com

Twoja reakcja?

Super
Super
2171
Ha ha
Ha ha
248
Wow
Wow
384
Smutny
Smutny
38
Zły
Zły
63

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz