Home ludzie Lekarze nie dawali mu żadnych szans na normalne życie. 30 lat później w Internecie pojawiają się te zdjęcia.

Lekarze nie dawali mu żadnych szans na normalne życie. 30 lat później w Internecie pojawiają się te zdjęcia.

Torstein Lerhol z Norwegii jest nauczycielem i działaczem politycznym. Uwielbia podróże, a najbardziej ceni w nich to, że może poznawać nowych ludzi, którzy dają mu wiele inspiracji.

Kiedy poznajemy tego 30-latka, możemy być zaskoczeni. Na pierwszy rzut oka widać, że nie jest on taki jak inni jego rówieśnicy.

zanik1

Torstein choruje na zanik mięśni stabilizujących kręgosłup. Całe życie spędził na wózku inwalidzkim. Jego rodzina wspierała go przez cały czas i ignorowała diagnozy lekarzy. Ci mówili, że mężczyzna nie będzie w stanie się ruszać i nie osiągnie wiele w życiu.

Jego rodzice chcieli wychować go całkowicie normalnie. Nie rozumieli czemu mieliby traktować go inaczej, tylko dlatego, że różni się wyglądem od swojego rodzeństwa.

zanik2

Tak samo jak oni, Torstein skończył studia, zaczął podróżować i ma wielkie plany. Od czasów młodości wiedział, że chce być nauczycielem, a jako nastolatek zainteresował się także polityką. Wkrótce ludzie poznali go jako najbardziej inspirującego i najmniejszego działacza w kraju.

Mężczyzna waży zaledwie 17 kilogramów. Sam o swoim wyglądzie mówi:

„Nie chcę przybierać na wadze, żeby ludzie, którzy mnie przenoszą z miejsca w miejsce, nie musieli się aż tak nadźwigać.”

zanik3

Jego odwaga i optymizm to inspiracja dla tysięcy ludzi. Od jednego z fotografów otrzymał propozycję wzięcia udziału w sesji zdjęciowej. Henrik Fjørtoft bardzo chciał współpracować z Torsteinem, jednak ten obawiał się, że zdjęcia będą po prostu brzydkie, ze względu na to jak wygląda jego ciało.

Nie wstydził się go, ale nie chciał też, aby ktoś, kto będzie oglądać jego fotografie, czuł się niekomfortowo. Ostatecznie jednak zgodził się i po kilku miesiącach możemy podziwiać efekty tej współpracy.

30-latek ma coś do powiedzenia na temat swojego wyglądu:

„Od dawna zastanawiałem się, czy naprawdę powinienem…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
248
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
59
Smutny
Smutny
125
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz