Home jedzenie Codziennie wkładała do stanika liście kapusty. Z tej metody korzysta już coraz więcej kobiet

Codziennie wkładała do stanika liście kapusty. Z tej metody korzysta już coraz więcej kobiet

Codziennie wkładała do stanika liście kapusty. Z tej metody korzysta już coraz więcej kobiet

O tym, że spożywanie kapusty jest zdrowe, wie każda z nas. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że warzywo to doskonale nadaje się nie tylko do jedzenia. Przekonaj się, jakie jeszcze możesz je wykorzystać!

Bolesne piersi

Dobroczynne właściwości kapusty szczególnie docenią mamy karmiące, zwłaszcza podczas tzw. nawału pokarmu, kiedy piersi stają się wrażliwe i bolesne. Na szczęście jest na to sposób: by odczuć ulgę i zmniejszyć obrzęk, umieść w miseczce biustonosza liście kapusty! Choć żadne badania naukowe nie potwierdzają skuteczności tej metody, na pewno warto ją przetestować.

To nie jedyne zastosowanie liści kapusty. Istnieją jeszcze co najmniej dwa:

 

Ból głowy

Gdy nasi przodkowie cierpieli na ból głowy, nie mieli możliwości, by pójść do apteki i kupić przeciwbólowe kapsułki. Co robili? Stosowali domową, sprawdzoną metodę – okłady z kapusty! Jeśli dokucza Ci ból głowy, połóż się wygodnie, a na czole i skroniach umieść kilka liści kapusty.

Obrzęki

Prowadzisz siedzący tryb życia, a w pracy wiele godzin spędzasz w niewygodnych szpilkach? Zapewne problem spuchniętych nóg nie jest Ci obcy… Gdy wracasz zmęczona do domu, a Twoje nogi wołają o pomoc, zafunduj im kąpiel w ciepłej wodzie, a następnie owiń je liśćmi kapusty. Zabezpiecz okład folią spożywczą i pozostaw na pół godziny.

My z tych metod skorzystamy na pewno, a Ty? 🙂

Twoja reakcja?

Super
Super
699
Ha ha
Ha ha
69
Wow
Wow
127
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz