Home jedzenie Zobacz, dlaczego nigdy więcej nie powinieneś przechowywać jajek w lodówce

Zobacz, dlaczego nigdy więcej nie powinieneś przechowywać jajek w lodówce

Kiedy uczyłam się gotować, automatycznie chowałam wszystkie zrobione zakupy do lodówki. Wydawało mi się, że w lodówce nie będą tak szybko się psuły i dłużej zachowają świeżość. Ze zdziwieniem odkryłam, że nie zawsze tak się dzieje…

Jeszcze większym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że nie wszystkie produkty nadają się do przechowywania w niskiej temperaturze.

Poniżej znajdziecie listę 14 produktów spożywczych, które nigdy nie powinny znaleźć się w lodówce:

Banany

Aby zachowały swój dobry smak, przechowuj je np. na kuchennym blacie. Te żółte jagody (tak, w zasadzie banany to jagody), przechowywane w lodówce, krócej zachowują swoje wartości odżywcze i wolniej dojrzewają.

Banany przechowywane poza lodówką, z czasem stają się brązowe i wyglądają na stare, jednak dopiero wtedy  są naprawdę słodkie i pyszne.

BananasŹródło: commons.wikimedia.org

Cebula

Cebulę powinniśmy przechowywać w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej.  Zasada ta odnosi się jednak do przechowywania całych główek cebuli. Natkę przechowuj w lodówce.

Awokado

Znalezienie idealnego, dojrzałego awokado jest niełatwą sztuką. Zadanie to będzie o wiele prostsze, jeśli będziesz przechowywać ten owoc w temperaturze pokojowej. Umieszczenie awokado w lodówce spowalnia proces dojrzewania owocu. Do lodówki możesz schować jedynie dojrzałe awokado, jeśli akurat w danym momencie nie masz ochoty na zjedzenie owocu.

avocado-1712583_1920Źródło: pixabay.com

Czosnek

Na pewno każdy spotkał się z sytuacją, gdy przechowywana w lodówce główka czosnku wypuściła zielone kiełki, zanim zdążyliśmy ją zużyć.

Czosnek zawsze przechowuj poza lodówką. Zahamujesz w ten sposób proces kiełkowania, a warzywo będzie dłużej przydatne do użycia. Dodatkowo, odpowiednio przechowywany czosnek nie stanie się miękki i gumowaty.

Jajka

Jeśli kiedykolwiek robiłaś zakupy w sklepie, na pewno zauważyłaś, że jajka zawsze przechowywane są poza lodówkami, w temperaturze pokojowej.

Na ten temat toczyło się już wiele dyskusji, wciąż jednak nie istnieją jednoznaczne dowody na to, że jajka powinny być trzymane w lodówce. Wręcz przeciwnie – wiele badań dowodzi, że te przechowywane poza lodówką, smakują lepiej.

food-316412_1280Źródło: pixabay.com

Chleb

Twardy jak skała chleb jest nie zachęca nas do jedzenia. Przechowuj go poza lodówką, a na dłużej zachowa swoją świeżość.

Pomidory

Dojrzały pomidor jest jedną z najsmaczniejszych rzeczy na świecie! Niestety przechowywany w lodówce, szybko traci swój dobry smak. Co więcej, zimne powietrze hamuje proces dojrzewania pomidorów.

Tomatoes_777Źródło: commons.wikimedia.org

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
278
Ha ha
Ha ha
31
Wow
Wow
124
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz