Home jedzenie Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to. Świetny pomysł

Zamiast wyrzucić skórkę z banana do śmieci, zaczęła ścierać jej wnętrze, żeby zrobić to. Świetny pomysł

Banany należą do najbardziej lubianych owoców i nic dziwnego – nie tylko świetnie smakują, ale też skutecznie zaspokajają głód i mają wiele wartości odżywczych.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że ich skórek można użyć do bardzo wielu rzeczy. Przeczytajcie ten artykuł, a już nigdy nie wyrzucicie skórki od banana do śmieci!

Banany należą do ulubionych owoców sportowców, jako że dają energię nawet na półtora godziny intensywnego treningu. Stymulują też wytwarzanie w mózgu endorfin, które wywołują uczucie szczęścia. Co więcej, skórka banana również ma wiele niesamowitych zastosowań!

114690983881

Skórka z banana oczyszcza wodę dzięki temu, że absorbuje miedź i ołów, które szkodzą naszemu organizmowi. Po prostu wrzuć skórkę na kilka minut do zbiornika z wodą.

Wyczyścisz nią też srebrne sztućce! Wystarczy Ci w tym celu „papka” ze skórek, którą natrzesz srebra. Sami zobaczcie efekt!

214690983882

Dzięki zawartości zdrowych olejków i enzymów, skórki banana pomagają w gojeniu powierzchownych ran skóry i oparzeń, a także zmniejszają ból po ugryzieniu owadów. Chcesz się przekonać? Po prostu przyłóż kawałek skórki banana do bolącego miejsca, a już niedługo odczujesz ulgę.

314690988083

Czy słyszeliście, że skórka z banana wybiela też zęby? Wystarczy wcierać jej wewnętrzną część w zęby przez 2 minuty raz dziennie przez tydzień, a efekt Was zaskoczy!

414690993326

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
288
Ha ha
Ha ha
26
Wow
Wow
96
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz