Home Porady Wszystko co powinieneś wiedzieć o komarach oraz jak możesz się ich pozbyć tego lata
15.17K

Wszystko co powinieneś wiedzieć o komarach oraz jak możesz się ich pozbyć tego lata

Wszystko co powinieneś wiedzieć o komarach oraz jak możesz się ich pozbyć tego lata

Lato jest cudowne. Więcej światła słonecznego, ciepłe noce, ogniska, pikniki… komary. Gdybyśmy tylko mogli pozbyć się tych ostatnich…

Według „Lawrence Journal World” komary należą do najbardziej uciążliwych owadów. Ich ukąszenia i swędzące ślady potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę.

Jeśli jesteś jedną z tych pechowych osób, które wydają się wręcz przyciągać tych krwiopijców, to dzieje się tak z pewnego powodu. Jak podaje The Smithsonian, 20% ludzi przyciąga komary bardziej niż inni.

Rzeczy, które przyciągają komary: typ krwi (komary preferują grupę 0), kwas mlekowy (wpływają na to pot, podwyższona temperatura ciała i czynnik genetyczny), pewne rodzaje bakterii skórnych, spożycie alkoholu, ciąża i kolor ubrania (unikaj czerwonego, czarnego i ciemnoniebieskiego).

Nie zmienisz genetyki, ale możesz unikać piwa, mieć na sobie białe ubranie i wziąć zimny prysznic, a komary nie będą tak się Tobą interesować.

ecc85daa8660a6991b6003f024bcd41f

Źródło: tiphero.com

Wypróbuj też ten naturalny środek odstraszający komary, który pachnie przyjemnie dla ludzi, jest za to nie do zniesienia dla owadów:

  • Wrzuć do słoika kilka plasterków cytryny i limonki, dwie gałązki rozmarynu i około 7-10 kropel olejku eukaliptusowego.
  • Wypełnij słoik wodą i umieść w nim pływającą świeczkę.

Olejek eukaliptusowy, najważniejszy składnik tej mieszanki, to naturalny środek odstraszający owady, który zawiera nisko skoncentrowaną substancję DEET (w większych ilościach szkodliwą).

Pismo „Good Housekeeping” poleca stosowanie olejku lawendowego, geranium lub mięty pieprzowej wymieszanego z olejem warzywnym i żelem aloesowym. Tak przygotowaną mieszankę możesz bezpiecznie zaaplikować na skórę.

Znasz kogoś, kto wydaje się bardziej podatny na ukąszenia komarów? Podziel się z nim tym artykułem! A jak Ty radzisz sobie z komarami latem? Napisz w komentarzach!

Źródło: remedydaily.com

Twoja reakcja?

Super
Super
89
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
22
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz