Home ludzie Zbyt częsta masturbacja może doprowadzić do wielu komplikacji. Wcale nie jest zdrowa!

Zbyt częsta masturbacja może doprowadzić do wielu komplikacji. Wcale nie jest zdrowa!

Nie tak dawno masturbacja była tematem tabu. Postrzegano ją jako coś niewłaściwego i brudnego. Jednak wraz z postępem społeczeństwa, ewoluowała do czegoś zupełnie naturalnego.

Tak naprawdę seksuolodzy uważają masturbację za element zdrowego życia seksualnego. Dzięki niej możemy poznać swoje ciało oraz preferencje, ale także polepszyć swoje zdrowie. Podczas masturbacji uwalnia się dopamina i oksytocyna, które dobrze wpływają na nasz organizm.

Jednak tak jak ze wszystkim, z masturbacją nie można przesadzać. W tym wypadku konsekwencje może nie będą dramatyczne, ale z pewnością negatywnie wpłyną na wiele aspektów naszego życia seksualnego.

Zbyt częsta masturbacja może powodować komplikacje w obszarach intymnych.

Skóra, która jest dotykana często w tych samych miejscach może stać się twarda. Nagromadzenie fałdów u mężczyzn, może doprowadzić do wystąpienia choroby Peyroniego. Nie tylko doprowadza ona do odczuwania dyskomfortu, ale osłabia również wrażliwość i powoduje ból.

mast1

Źródło: flickr.com

W pewnym momencie możesz przestać skupiać się na jakości, a jedynie na ilości.

Problematyczną sytuacją jest również to, gdy masturbujesz się z nudów. Pamiętaj, że to nie jest konkurs i nie chodzi o ilość, a o jakość.

Masturbacja nie powinna zastępować seksu.

Nie ma nic złego w masturbowaniu się, ale nie powinno to zastępować standardowego stosunku między dwiema osobami. Nie o to w tym chodzi.

mast2

Źródło: flickr.com

Masturbacja może negatywnie wpłynąć na Twoje życie seksualne.

Akt ten w połączeniu z filmami pornograficznymi może zakłócić zdrowy seks. Rzeczywiste zbliżenie z drugą osobą może okazać się zupełnie inne od wizji, którą wykreowałeś podczas oglądania filmów. Ostatecznie skutkuje to brakiem satysfakcji.

mast3

Źródło: flickr.com

W Twoim umyśle ciągle pojawia się potrzeba samozadowolenia.

Masturbacja potrafi uzależnić zupełnie jak alkohol lub hazard. Jeśli regularne życie seksualne zostaje zakłócone przez myśli, których nie potrafisz się pozbyć, powinieneś zgłosić się do seksuologa. 

Mężczyźni, którzy są uzależnieni od masturbacji, mają problemy z wytryskiem.

Poprzez nadmierną masturbację, seks z partnerem może okazać się niesatysfakcjonujący, a wytrysk wręcz niemożliwy.

mast4

Źródło: giphy.com

Zbyt częsta masturbacja zmniejsza…

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
51
Ha ha
Ha ha
130
Wow
Wow
39
Smutny
Smutny
41
Zły
Zły
46

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz