Home Niesamowite Lekarze byli przekonani, że w brzuchu dziecka jest guz. To, co zobaczyli w środku, przeraziło ich.

Lekarze byli przekonani, że w brzuchu dziecka jest guz. To, co zobaczyli w środku, przeraziło ich.

Zbliżające się narodziny dziecka to czas wielkiej nadziei i radosnego oczekiwania. Niestety, nie zawsze wszystko układa się tak, jak zaplanowaliśmy.

Zdarzają się sytuacje, które nawet najbardziej doświadczonych lekarzy wprawiają w osłupienie. Tak było kilka lat temu w Hong Kongu, gdzie na świat przyszła dziewczynka ze spuchniętym brzuszkiem.

Lekarze przypuszczali, że noworodek cierpi na nowotwór, dlatego niezwłocznie wykonali badanie USG. Dzięki szybkiej interwencji, udało im się ocalić życie dziecka i znaleźć przyczynę opuchlizny. Diagnoza okazała się wstrząsająca!

Dziewczynka, między kręgosłupem a nerkami, miała dwie masy tkanek. Obie nie były jednak nowotworami!

W jej brzuchu rozwijały się dwa zarodki – jeden, jak ocenili lekarze, w 8 tygodniu życia, a drugi w 10.

Liczyły około 37 mm długości, a każdy z nich miał pępowinę, kręgosłup, mózg i pozostałe narządy. Zadziwieni lekarze usunęli je z ciała dziewczynki, ratując jej w ten sposób życie.

Ten przypadek, choć niezwykle rzadki, nie jest odosobniony. Medycyna nazywa go „włączeniem płodu”, które – jak przypuszczają naukowcy – ma miejsce w sytuacji, gdy w łonie matki rozwija się jednocześnie kilka płodów. Najsilniejszy z nich wchłania resztę.

Do tej pory medycyna zanotowała jedynie kilka przypadków podobnych anomalii.

Niektóre z nich wykrywane są bardzo wcześnie, inne dopiero po wielu latach. W 2012 roku światem wstrząsnęła historia 11-letniej dziewczynki urodzonej z wystającym zza pleców ramieniem.

Jeszcze bardziej znany stał się przypadek 35-letniego Sanju Bhagat z Indii. Z jego brzucha usunięty został niemalże ukształtowany człowiek! Operacja uratowała życie mężczyzny.

Choć wydaje nam się, że wiemy już wszystko, natura wciąż potrafi nas zaskoczyć. Dzięki szybkiej diagnozie, tę małą dziewczynkę udało się ocalić i dziś – pomimo niełatwych początków – wciąż ma szansę na długie, szczęśliwe życie.

Źródło: heftig.de

Twoja reakcja?

Super
Super
116
Ha ha
Ha ha
21
Wow
Wow
642
Smutny
Smutny
192
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz