Home Porady Nie jesteś gruby! To Twój żołądek jest nadęty! Oto 5 sposobów na pozbycie się tej dolegliwości.

Nie jesteś gruby! To Twój żołądek jest nadęty! Oto 5 sposobów na pozbycie się tej dolegliwości.

Wzdęty brzuch to nic przyjemnego. Sprawia, że czujesz się źle i nie wyglądasz dobrze. Nie wspominając już o gazach i ogólnym dyskomforcie.

Wiele osób uważa, że taki brzuch to sprawa tłuszczu. Przyczyna jednak leży gdzie indziej. Za przykład weźmy typowego „grubego-chudego” faceta. Taki mężczyzna jest szczupły, ale jego brzuch wygląda ja balon. Jaka jest jednak tego przyczyna? Najprawdopodobniej jego brzuch jest po prostu nadmiernie rozdęty. Skąd to się bierze?

brzuch1

Za małe spożycie wody. Jej za mała ilość w organizmie to powód wielu dolegliwości zdrowotnych. Do tego można dodać również za dużo kawy i alkohol. Powinniśmy dziennie spożywać około 6 – 8 szklanek wody.

Jeśli jednak nie zapewnimy odpowiedniej jej ilości naszemu organizmowi, zaczynają pojawiać się wzdęcia. Odpowiedź jest więc prosta. Chcesz pozbyć się wzdętego brzucha? Pij więcej wody!

Zaparcia

Kto je kiedykolwiek miał, wie jak bardzo nieprzyjemne są. Jest jednak na to sposób. Wystarczy spożywać więcej błonnika. Chleb pełnoziarnisty i pod żadnym pozorem nie biały. Koktajle, jagody i inne pokarmy, które zawierają dużo tego składnika odżywczego pomogą w rozwiązaniu problemu zaparć.

Przewlekły stres

Stres również może powodować wzdęcia. Układ trawienny może pracować niepoprawnie, gdy jesteś wystawiony na stresujące sytuację. Wtedy też mogą wystąpić bóle brzucha i zaparcia.

Zbyt szybkie jedzenie

Przeżuwaj jedzenie powoli. Dzięki temu będzie ono poprawnie się trawić. Zbyt szybkie spożywanie pokarmów sprawia, że są one niewystarczająco rozdrobnione, przez to też brzuch nadyma się.

Węglowodany

Nic nie powiększa Twojego brzucha tak jak zbyt duża ilość węglowodanów. Zmniejsz ich ilość i ogranicz alkohol. Fast foody zastąp świeżymi owocami i warzywami.

Stosuj się do powyższych rad, a zobaczysz, że bardzo szybko poczujesz się lepiej, a Twój brzuch powróci do starej formy.

Źródło: healthyfoodhouse.com

Twoja reakcja?

Super
Super
751
Ha ha
Ha ha
113
Wow
Wow
151
Smutny
Smutny
77
Zły
Zły
105

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz