Home Porady Zobacz jak usunąć kleszcze przy pomocy zwykłej strzykawki!

Zobacz jak usunąć kleszcze przy pomocy zwykłej strzykawki!

Jest to szybki, łatwy i bezbolesny sposób na pozbycie się tego krwiopijcy.

Wiosną przyroda budzi się do życia. Na drzewach pojawiają się liście, a rośliny zaczynają kwitnąć. Im robi się cieplej, tym więcej pojawia się owadów. W marcu zaczyna się też okres aktywności kleszczy.

Te małe pasożyty należą do rodziny pajęczaków. W Polsce znajdziemy 21 gatunków kleszczy. Na całym świecie jest ich aż 80. Zazwyczaj przebywają w niskich krzakach i zaroślach. Badania pokazują, że nawet 30% tych pasożytów przenosi bakterie, które wywołują choroby u ludzi.

W przypadku polskich kleszczy są to zazwyczaj borelioza i środkowoeuropejskie zapalenie mózgu. Inne choroby wywoływane przez te owady to babeszjoza, bartonelloza i erlichioza.

Jeśli znajdziecie kleszcza na swoim ciele najlepiej udać się do lekarza. Gdyby jednak było to niemożliwe, można spróbować usunąć go przy pomocy soli lub zwykłego wacika.

Istnieje jednak mniej znana metoda usuwania kleszczy. Wystarczy pusta strzykawka, która zadziała niczym odkurzać. Jest to szybki i prosty sposób, który można stosować nawet kilka dni po ugryzieniu.

Poniżej znajdziesz filmik z dokładnymi instrukcjami.

Źródło: dailymail.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
96
Ha ha
Ha ha
54
Wow
Wow
115
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
185

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz