Home Niesamowite 9 oznak, że duch zmarłej, bliskiej Ci osoby, nadal jest w pobliżu!

9 oznak, że duch zmarłej, bliskiej Ci osoby, nadal jest w pobliżu!

Śmierć ukochanej osoby to tragiczne, łamiące serce wydarzenie. Istnieje jednak wiele osób, zdaniem których nawet po śmierci możemy komunikować się z najbliższymi.

Począwszy od osób duchownych, po psychiatrów, pisarzy i ludzi, których codziennie mijamy na ulicy, wielu mówi o niewyjaśnionych uczuciach i doświadczeniu obecności zmarłych. Niektórzy z nich przyznają wprost, że widzieli ducha zmarłego przyjaciela lub członka rodziny. Inni są przekonani, że nasi zmarli bliscy żyją wśród nas jeszcze długo po swojej śmierci.

Nie istnieją żadne naukowe dowody, które potwierdzałyby, że zmarli mogą nawiązać kontakt z osobami żyjącymi. Nie zniechęca to jednak osób, które w tę możliwość wierzą.

Doskonale znane są nam historie rozdzielonych przez śmierć kochanków. W wielu z nich, duch zmarłego nawiązuje kontakt ze światem żywych. Świadczą o tym liczne sygnały, których z pewnością doświadczyło wielu z Was.

Poniżej zamieszczamy listę tych, które w licznych opowieściach i świadectwach pojawiają się najczęściej. Przeżyliście kiedyś coś podobnego? Czy w ogóle wierzycie, że to możliwe, by zmarli kontaktowali się z żywymi? Dajcie nam znać w komentarzach!

1. Zapach zmarłego

1-16-600x600

Charakterystyczny zapach, który kojarzy nam się za zmarłym, może świadczyć o tym, że jego duch jest tuż obok nas.

Najczęściej odczuwany zapach perfum lub wody kolońskiej, których używał zmarły.

Według niektórych relacji, wyczuwalny może być również zapach papierosów, gdy zmarła osoba paliła za życia, lub zapach jej ulubionych potraw.

2. Sny o zmarłych

2-16-600x600

Jeśli śnisz o bliskiej Ci osobie, która opuściła ten świat, prawdopodobnie znajdziesz dla swojego snu jakieś racjonalne wytłumaczenie. Dla wielu, taki sen będzie jednak dowodem na złożoną z zaświatów wizytę. Świadectwa często mówią o pojawianiu się i znikaniu zmarłych we śnie.

Niektórzy twierdzą, że w ten sposób zmarli próbują przekazać nam pocieszające wieści, dać nam do zrozumienia, że mają się dobrze. 

3. Przedmioty zmieniające położenie

3-14-600x600

Sygnałem świadczącym o obecności ducha zmarłego, mogą być przedmioty, które w niewyjaśniony sposób znalazły się na naszej drodze, mimo że zostawiliśmy je w zupełnie innym miejscu.

Wiele osób uważa, że przedmioty o znaczeniu symbolicznym, takie jak zdjęcia czy biżuteria, mogą w tajemniczy sposób zmieniać swoje położenie. Ich zdaniem, w ten sposób zmarli informują nas, że są tuż obok.

4. Odczuwana obecność

4-131-600x600

Najczęściej orientujemy się, że duch zmarłego jest w pobliżu, gdy odczuwamy jego obecność. Choć jest to dowód najmniej namacalny, to właśnie on zwykle przekonuje niedowiarków i sceptyków.

Niełatwo opisać, na czym polega to specyficzne uczucie. Niektórzy określają je jako zmianę energii otoczenia.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
400
Ha ha
Ha ha
80
Wow
Wow
312
Smutny
Smutny
130
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz