Home Porady Nie możesz pozbyć się tłuszczu z brzucha? Koniecznie przeczytaj!

Nie możesz pozbyć się tłuszczu z brzucha? Koniecznie przeczytaj!

Nie możesz pozbyć się tłuszczu z brzucha? Koniecznie przeczytaj!

Wiele osób decyduje się na zakupienie karnetu na siłownie w momencie, gdy podejmują decyzję o zrzuceniu wagi.

Większość z nich niestety poddaje się zbyt łatwo i stosunkowo szybko. 
Tkanka tłuszczowa zlokalizowana na brzuchu jest najtrudniejsza do usunięcia, zwłaszcza jeśli powstała na skutek długich nocy spędzonych w klubie z przyjaciółmi.

Pomijając kwestie estetyczne, warto zadbać o siebie chociaż ze względów zdrowotnych.

Nadwaga w połączeniu ze złymi nawykami żywieniowymi, może powodować takie schorzenia jak nadciśnienie, cukrzycę typu 2 i inne. Jeżeli chcesz uniknąć takich problemów zdrowotnych, koniecznie zapoznaj się z zawartymi w artykule poradami na temat odchudzania.

1. Każdy posiłek powinien zawierać białko

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, by „pozbyć się” brzucha, jest zwiększenie podaży białka w ciągu dnia. Pełni ono rolę materiału budulcowego mięśni i wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ trawi się ono nieco ciężej niż węglowodany i tłuszcze, w związku z tym organizm będzie zużywał więcej kalorii na przyswojenie białka.

2. Zacznij dzień od tłuszczy

Może to nie brzmieć logicznie, ale jeśli planujesz spalić tkankę tłuszczową, musisz zacząć dzień od śniadania złożonego z produktów bogatych w tłuszcze. Ten zabieg również ukierunkuje Twój organizm na pozyskiwanie energii z tkanki tłuszczowej przez resztę dnia.

3. Trening hipertroficzny

Trening siłowy w tej formie jest świetnym narzędziem do podtrzymywania wyższego tętna w trakcie trwania całej sesji treningowej. Charakteryzuje się on również zakresem powtórzeń 8-12 i przerwą między seriami trwającą maksymalnie 60 sekund. To wszystko przekłada się na przyśpieszenie metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej.

fastfood-min

4. Unikaj żywności przetworzonej i jedzenia „śmieciowego”

Sposób w jaki się odżywiasz będzie wyznacznikiem Twojej przyszłej formy. Żeby zbudować imponującą sylwetkę trzeba się zdrowo odżywiać, nie wchodzi w grę żywność przetworzona, to najgorsze co możesz zjeść. Można też kierować się sentencją, powtarzaną w branży fitness, która brzmi: „jeśli widziałeś to w telewizji, nie jedz tego”. 

5. Rozszerz swój plan treningowy o aeroby

Przy redukowaniu wagi trening aerobowy jest niemal koniecznością, bez niego postępy w pracy nad sylwetką będą znacznie słabsze. W zależności od indywidualnych możliwości i stopnia wytrenowania powinien trwać od 15 do 40 minut. Najlepiej jest wykonywać go po treningu siłowym.

6. Nie pij alkoholu

Określenie dużego brzucha „mięśniem piwnym” ma swoje uzasadnienie. Piwo zawiera węglowodany o bardzo dużym indeksie glikemicznym, co przekłada się na odkładanie nadmiaru kalorii w formie tkanki tłuszczowej. Chcąc zrzucić kilka kilogramów warto trwać w trzeźwości, wtedy efekty ciężkiej pracy nadejdą znacznie szybciej.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
90
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
15
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz