Home Niesamowite Po porodzie nie mogła otworzyć prawego oka. Lekarze odkryli coś naprawdę niesamowitego!

Po porodzie nie mogła otworzyć prawego oka. Lekarze odkryli coś naprawdę niesamowitego!

Rak to straszna, przerażająca choroba. 26-letnią Ashley Hallford, dopadła w najmniej spodziewanym momencie…

Kobieta była w ciąży ze swoim synkiem Harleyem, kiedy poszła do lekarza, by skontrolować powiększone węzły chłonne. Niestety, diagnoza okazała się gorsza niż przewidywania Ashley.

Jej życie układało się doskonale. Była młodą, szczęśliwą mężatką, spodziewającą się narodzin pierwszego dziecka.

Zaledwie miesiąc po zajściu w ciążę, kobieta odkryła z tyłu swojej głowy guzek, który z każdym dniem bolał ją coraz bardziej. Ashley poszła do lekarza, aby sprawdzić czym jest ta niepokojąca zmiana.

01

Pierwsza postawiona przez lekarzy diagnoza mówiła o infekcji gruczołu ślinowego. Choć kobiecie zapisano leki, ulga była jedynie chwilowa. Wkrótce po zakończeniu kuracji jej stan gwałtownie się pogorszył.

To wtedy lekarze rozpoznali u Ashley bardzo złośliwą odmianę nowotworu, którego guzek był jedynie symptomem. Niestety, nowotwór zdążył już rozprzestrzenić się w ciele kobiety.

Ashley potrzebowała pilnego leczenia, jednak ze względu na ciążę nie mogła skorzystać ani z chemioterapii, ani z radioterapii. By ocalić kobietę i jej dziecko, lekarze zdecydowali sie podjać drastyczne kroki.

Mały Harley przyszedł na świat w listopadzie 2007 roku, w 33 tygodniu ciąży. Na szczęście był zdrowy.

02

Natychmiast po urodzeniu dziecka, Ashley rozpoczęła walkę z nowotworem. Lekarze prowadzący leczenie młodej mamy, nie mieli dla niej dobrych wiadomości. Nowotwór zdążył zaatakować jej organy wewnętrzne i nie pozostało jej więcej niż kilka tygodni życia.

Choć Ashley zaczynała godzić się z myślą, że prawdopodobnie nie zdąży zobaczyć jak jej syn dorasta, nie straciła woli walki. Dzięki małemu Harley’owi znalazła w sobie siłę, której tak bardzo potrzebowała.

04

Nowotwór, z którym walczyła kobieta, zaatakował jej mózg. Ashley nie mogła otworzyć prawego oka, ponieważ guz uciskał nerwy w czaszce.

Chemioterapia pozbawiła ją włosów.

05

By pozbyć się guza, chirurdzy operacyjnie usunęli część mięśni znajdujących się w szczęce Ashley. Niestety, pięć tygodni po operacji okazało się, że nowotwór zaatakował także wątrobę i płuca. Rozprzestrzeniał się w ciele kobiety z zawrotną prędkością. Według lekarzy, nie zostało jej wiele czasu.

Chemioterapia była ostatnią deską ratunku. Ponieważ guz znajdujący się w jej mózgu był nieoperacyjny, przyjmowała coraz większe dawki.

W trakcie leczenia, najlepiej jak tylko mogła starała się wykorzystać czas, który jej pozostał. Postanowiła robić jak najwięcej zdjęć ze swoim synkiem, aby w przyszłości mógł zobaczyć swoją mamę. Wtedy zdarzyło się coś nieoczekiwanego.

Latem 2008 roku prześwietlenie wykazało, że guz znajdujący się w mózgu kobiety, całkowicie zniknął. Żyjąca w cieniu zbliżającej się śmierci Ashley, niespodziewanie odzyskała swoje życie.

06

To nie koniec jej historii. Ashley była przekonana, że wskutek przyjmowanej chemioterapii, już nigdy więcej nie zajdzie w ciążę, a Harley nie będzie miał rodzeństwa.

A jednak! W dwa lata po zwycięskiej walce z nowotworem, Ashley ponownie spodziewała się dziecka. Jej druga ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. W 2016 roku na świat przyszło jej trzecie dziecko.

Dzisiaj Ashley jest szczęśliwą mamą trójki wspaniałych dzieci. Od 9 lat jest zdrowa.

07

Historia Ashley porusza i przywraca wiarę w cuda. Jednocześnie przypomina nam, jak kruche jest ludzkie życie. Powinniśmy troszczyć się o naszych bliskich teraz, gdy żyjemy i jesteśmy zdrowi, ponieważ wszystko może zmienić się w jednym momencie.

Jeśli poruszyła Cię ta historia, podziel się nią ze znajomymi!

Źródło: en.newsner.com

Twoja reakcja?

Super
Super
50
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz