Home ludzie Matka zawiązała dziecku smycz dookoła szyi i kazała jeść z podłogi. Zdjęcia udostępniła w Internecie.

Matka zawiązała dziecku smycz dookoła szyi i kazała jeść z podłogi. Zdjęcia udostępniła w Internecie.

Zdjęcia, które niedawno krążyły w mediach społecznościowych, wywołały ogromne poruszenie wśród internautów.

Widnieje na nich skulone dziecko na smyczy, jedzące z miski znajdującej się na ziemi. Osobą, która zamieściła te fotografie jest Ayra Dela Cruz Francisco – matka dziecka.

Jakby tego było mało, Ayra zupełnie nie kryła się z tym w jaki sposób traktuje swojego syna. Każdy rodzic ma oczywiście swoje sposoby na to, aby ukarać dziecko, ale na pewno nie ma to nic wspólnego z tym, co zrobiła ta kobieta.

Jest to nieludzkie i złe, niezależnie od tego, co przeskrobało dziecko. Po tym jak użytkownicy Facebooka zgłosili te zdjęcia, kobieta udała się do opieki społecznej. Na fotografiach bardzo dobrze widać małego, nagiego chłopca, który ma pętle naokoło szyi i je coś z miski.

smycz1

46-letnia Lurleen Hilliard z Dublina była wstrząśnięta, gdy zobaczyła te zdjęcia.

„Przeglądałam w poniedziałek Facebooka, gdy trafiłam na tę fotografię. Byłam tak zła, że dosłownie się zagotowałam. Nie można tolerować takich zachowań!”

smycz2

Hillard uważa, że takie zachowania można przyrównać do molestowania.

„Jeśli tolerujemy coś tak okropnego, a rodzice uważają, że jest na to przyzwolenie i nie boją się umieszczać takie zdjęcia w sieci, to sami popieramy ich zachowanie.”

smycz3

„Jeśli coś takiego pokazuje na Facebooku i uważa, że to coś dobrego, to co w takim razie robi za zamkniętymi drzwiami?!”

smycz4

W pierwszym kwartale 2016 roku Departament Pomocy Społecznej i Rozwoju Społecznego otrzymał 2147 zgłoszeń o nadużyciach związanych z dziećmi. 25% z nich dotyczyło molestowania. Takich zgłoszeń pojawia się coraz więcej na całym świecie. Ciężko jest jednak zrozumieć co kieruje takimi osobami i dlaczego dopuszczają się takich czynów.

smycz5

Nadużycia dotyczące dzieci to nie tylko przemoc fizyczna, ale także psychiczna. Często dochodzi do nich w rodzinach, w których rodzice nie są w stanie poradzić sobie z własnymi emocjami, a swój gniew przekładają na dzieci.

Niektórzy decydują się również na dzieci, nie zdając sobie sprawy z tego jakie niesie to za sobą konsekwencje. Nie potrafią zająć się potomkiem i sprawiać, aby poprawnie się rozwijał. Warto pamiętać również o tym, że rodzice, którzy są pozbawieni wsparcia od rodziny i przyjaciół, są bardziej narażeni na to, że nie zajmą się dzieckiem odpowiednio.

Zdarza się wtedy również tak, że sięgają po alkohol i narkotyki. Wtedy też takie osoby tracą nad sobą kontrolę, a to ma wpływ na sytuację w rodzinie. Rodzice zdiagnozowani z zaburzeniami lękowymi, dwubiegunowymi, depresją lub innymi chorobami psychicznymi, o wiele częściej znęcają się nad dziećmi.

Takim ludziom bardzo ciężko zadbać o siebie, a co dopiero sprawować opiekę nad kimś mniejszym i słabszym. Istotnym aspektem relacji między rodzicem a dzieckiem jest również stres związany z bezrobociem, biedą, chorobami lub śmiercią kogoś bliskiego.

smycz6

Jak jednak rozpoznać, że dorosły nie radzi sobie z dzieckiem? Zdarza się, że rodzic, który znęca się nad swoimi dziećmi, izoluje się społecznie. Bardzo rzadko zdarza się, aby taka osoba należała do jakiejkolwiek społecznej grupy. Wtedy też jego kontakt z rodziną jest ograniczony.

smycz7

Jak z kolei rozpoznać, że dziecko może cierpieć z powodu przemocy w rodzinie? To widać na pierwszy rzut oka. Takie dziecko ma problemy z mówieniem i nie chce bawić się z rówieśnikami. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wygląda maluch.

Jeśli jest on chudy i zaniedbany, jest to sygnał, że dzieje się coś złego. Oczywiście, może mieć to również związek ze stanem zdrowotnym. Kolejna rzecz, która powinna zwrócić naszą uwagę to dzieci, które mają nietypowe interakcje z rodzicami.

Dzieci, które są gnębione w domu, często powtarzają to co z niego wynoszą. Mogą brać udział w bójkach, brać narkotyki, a w późniejszych latach uprawiać przygodny seks.

Zwrócić uwagę również należy na wszelkie siniaki i blizny. Mogą one (ale nie muszą) być oznaką, że w domu dzieje się coś niepokojącego.

smycz8

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
208
Zły
Zły
630

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz