Home Porady Pozbądź się mrówek, karaluchów i pcheł na zawsze! Oto najprostszy i najtańszy sposób.

Pozbądź się mrówek, karaluchów i pcheł na zawsze! Oto najprostszy i najtańszy sposób.

Pozbądź się mrówek, karaluchów i pcheł na zawsze! Oto najprostszy i najtańszy sposób.

O karaluchach, mrówkach i pchłach, raczej nie myślimy z sympatią. Zwykle marzymy tylko o tym, by jak najszybciej zniknęły naszego domu i życia…

Niestety insekty te upodobały sobie nasze mieszkania.
Co zrobić, gdy po wypielęgnowanej podłodze biegają olbrzymie karaluchy, a armia mrówek maszeruje w kierunku naszego zadbanego ogrodu? Jak reagować, gdy po naszym słodkim psiaku zaczynają skakać pchły?

Możemy zastosować jeden z drogich, chemicznych preparatów zwalczających owady. Na szczęście to nie jedyny sposób, by się ich pozbyć. Z pomocą przyjdzie nam bezpieczny i skuteczny Boraks.

Jeśli masz już dosyć natrętnych owadów w Twoim sąsiedztwie, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak pozbyć się ich raz na zawsze!

Kwas borowy od lat stosowany jest jako środek zwalczający owady. Jest to związek naturalnie występujący w przyrodzie, który znajdziemy niemal wszędzie, np. w wodzie morskiej i wielu gatunkach roślin. Boraks to bliski kuzyn kwasu borowego – oba związki zawierają boron. Chociaż kwas borowy jest odrobię skuteczniejszy w eliminacji insektów, boraks również poradzi sobie z nimi doskonale. Jednocześnie będzie tańszą i bezpieczniejszą alternatywą.

Zastanawiasz się, czemu zawdzięcza swą skuteczność? Przede wszystkim niekorzystnie wpływa na trawienie pożywienia. Można powiedzieć, że działa odwrotnie niż probiotyk. Posuń proszek insektom, a pozbędziesz się ich na dobre!

Pamiętaj, że aby był skuteczny, boraks musi zostać strawiony przez owady. Nieprawdą jest twierdzenie, że preparat ten wpływa na pancerz szkodnika, powodując jego zniszczenie. Boraks działa tylko i wyłącznie od wewnątrz.

KARALUCHY

insect-622415_1280

Źródło: Pixabay

Karaluchy to jedne z najodporniejszych istot jakie zamieszkują naszą planetę. Nie oznacza to jednak, że nie można się ich pozbyć. Jak wszystkie żywe stworzenia, i one mają swoje słabości. Wbrew pozorom, zdeptanie karalucha nie jest jedyną metodą wyeliminowania przeciwnika. Zamiast tego, przygotuj dla nieproszonych gości specjalny posiłek z boraksem. Z pewnością będzie ostatnim, jaki spożyją.

Do poczęstunku dla karaluchów, będziesz potrzebować 12 jaj. Oddziel białko od żółtek, następnie połącz żółtka z około 70 gramami boraksu. Do całości dodaj szklankę cukru. Wsypuj go powoli i mieszaj, by uzyskać jednolitą konsystencję bez grudek.

Z powstałej pasty utwórz kulki. Następnie ukryj je w zakamarkach Twojego domu i czekaj, aż karaluchy odkryją czekający na nie przysmak. O nic nie musisz się martwić – ich los jest już przesądzony!

MRÓWKI

ant-1409911_1280

Źródło: Pixabay

Nie musisz być wojskowym strategiem, aby zatrzymać armię mrówek maszerującą przez Twój dom. Nadszedł czas, aby pozbyć sie tych natrętnych owadów raz na zawsze. Dzięki wykorzystaniu boraksu, w prosty sposób wyeliminujesz wszystkie, włącznie z królową.

Większość zwierząt przepada za miodem. Mrówki nie stanowią wyjątku. Robotnice na ogół żywią się pokarmem płynnym, jednak królowa wraz z larwami preferuje pokarm stały. Aby skutecznie zatrzymać inwazję tych owadów, potrzebować będziesz preparat w formie płynnej i stalej.

Aby przygotować przekąskę dla królowej, wymieszaj boraks i cukier puder w proporcji 1:3. Na 1/4 kubka boraksu użyj 3/4 kubka cukru pudru.

Płynna przekąska będzie wymagała 1/4 kubka boraksu oraz 3/4 kubka miodu lub syropu klonowego.

Nadszedł czas, aby rozpocząć polowanie. Na szczęście pochód mrówek dostrzeżesz bez trudu. Wystarczy, że płynny syrop, za pomocą łyżeczki, nałożysz na ścieżki, którymi podążają owady. Pamiętaj, że mrówki mogą się wspinać, więc jeśli ich droga biegnie po ścianie, tam również pozostaw odrobinę syropu.

Nie zapomnij o królowej. Mieszanką boraksu i cukru pudru, posyp płaskie powierzchnie w swoim domu. Pracowite robotnice nie omieszkają wyzbierać wszystkiego i dostarczyć do gniazda. .

Jeśli mrówki doskwierają Ci w ogrodzie, również możesz użyć syropu i proszku z boraksem. By nie zaszkodzić roślinom, nałóż truciznę na plastikowe podkładki.

PCHŁY

dog-1559746_1280

Źródło: Pixabay

Boraks idealnie spisze się jako środek przeciwpchelny. Co więcej, jego działanie jest długoterminowe, a pojedyncza kuracja może wytępić pchły i ich jajeczka na kolejny rok. Niejeden specjalista od dezynsekcji, o takim wyniku może tylko pomarzyć.

Rozprawę z pchłami rozpocznij od dokładnego odkurzenia domu lub mieszkania. Nie zapomnij o odsunięciu mebli i odkurzeniu wszystkich zakamarków, w których pchły uwielbiają się chować. Postaraj się usunąć jak najwięcej kurzu i brudu, aby boraks dotarł wszędzie tam, gdzie znajdują się pchły.

Następnie rozsyp boraks bezpośrednio na dywany, zakamarki mebli, w rogi pokoi, szuflady i wszystkie inne miejsca, w których mogą insekty mogły się ukryć. Szczególną uwagę zwróć na legowiska Twoich zwierząt i również zastosuj w nich boraks. Rozprowadź środek przy pomocy szczotki. Pamiętaj, że preparat może być niebezpieczny dla dzieci i zwierząt, dlatego zadbaj, by nie było ich w pobliżu.

Na koniec odkurz meble, aby pozbyć się widocznych śladów boraksu. Resztę pozostaw, aby przez następne 36 godzin rozprawiła się z pchłami. Po upływie tego czasu, bardzo dokładnie odkurz całe mieszkanie, aby ostatecznie pozbyć się pcheł.

Boraks jest tanim i naturalnym środkiem, który zwalczy żyjące w Twoim domu insekty. Dobrym rozwiązaniem jest kupno większego opakowania preparatu – jego zapas być może przyda Ci się w przyszłości. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy w Twoim domu zagości kolejny, natrętny przybysz…

Źródło: faithtap.com

Twoja reakcja?

Super
Super
69
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz