Home ludzie 13-latek błaga mamę, aby odcięła mu dłonie. Wówczas kobieta robi coś, na co wielu rodziców by się nie odważyło…

13-latek błaga mamę, aby odcięła mu dłonie. Wówczas kobieta robi coś, na co wielu rodziców by się nie odważyło…

Gdy Deryn Blackwell miał 13 lat, dowiedział się, że choruje na białaczkę. W tym momencie skończyło się jego dzieciństwo. Nie był to jednak koniec złych wiadomości.

Chłopiec cierpi również na niezwykle rzadką odmianę sarkoidozy – wielojądrową komórkę olbrzymią typu Langhansa. Na świecie zanotowano jedynie pięć przypadków tej choroby. Nowotwór doprowadził do tego, że ciało Deryna nie dostarcza krwi do dłoni.

To prowadziło do tego, że zaczęły one czernieć i obumierać. Ból jaki odczuwał chłopak był nie do wytrzymania. Deryn błagał matkę, aby odcięła mu dłonie.

dlonie1Źródło: twitter.com

Stan chłopaka był tak ciężki, że lekarze nie dawali mu żadnych szans. Rodzice jednak postanowili się nie poddawać. Podali swojemu dziecku marihuanę. Lekarze twierdzą, że jest ona w stanie uśmierzyć ból, a nawet powstrzymać chorobę.

Niestety, lekarze nie mogli nic zrobić w tej kwestii. Marihuana jest nielegalna w miejscu zamieszkania Deryna. Jego stan cały czas się pogarszał.

dlonie2Źródło: twitter.com

W akcie desperacji, rodzice zdobyli marihuanę. Byli w stanie zrobić wszystko dla swojego dziecka.

dlonie3Źródło: twitter.com

Nie mając nic do stracenia, podali dziecku marihuanę przy pomocy elektronicznego papierosa.

dlonie4Źródło: twitter.com

Wtedy też zdarzył się cud. Już godzinę później chłopak zaczął czuć się lepiej. Ból znacznie się zmniejszył, a Deryn był w stanie rozmawiać.

dlonie5Źródło: twitter.com

Lekarze nie wierzyli w to, jak bardzo poprawił się stan chłopaka. Po kilku tygodniach takiej kuracji, wiadomo było, że Deryn już nie umiera. Wszystko to działo się w 2013 roku. Dzisiaj chłopiec ma 17 lat i dzięki swoim rodzicom nadal żyje.

dlonie6Źródło: facebook.com

To niezwykłe, że ten chłopiec nadal żyje. Miejmy nadzieję, że medyczna marihuana w końcu będzie legalna również u nas. Co sądzicie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: ayoye.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1047
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
167
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz