Home Inspirujące Ta sprytna sztuczka sprawi, że Twoja bielizna będzie biała i świeża.

Ta sprytna sztuczka sprawi, że Twoja bielizna będzie biała i świeża.

Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj bielizny. Jedni preferują zmysłową i uwodzicielską, inni gustują w intensywnych lub stonowanych barwach. Są i tacy, którzy nie noszą jej w ogóle…

Niezależnie od rodzaju, każda bielizna wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wielu z nas o tym zapomina i pierze ją nie dbają o odpowiednią temperaturę i zabezpieczenie przed zafarbowaniem. 

Nie dziwi więc fakt, że bielizna, zwłaszcza biała, pod wpływem prania zmienia swój kolor i staje się żółtawa lub szarawa. Wybielanie nie pomaga, a wręcz przeciwnie – sprawia, że delikatne materiały szybko się niszczą. 

Na szczęście znamy rewelacyjny sposób na zachowanie bieli każdej bielizny! 

Przygotuj:

  • Plastikową miskę
  • Gorącą wodę (nie wrzątek!)
  • 2 łyżeczki soli
  • 1 łyżkę sody
  • 1 łyżkę detergentu

Wlej wodę do miski, a następnie dodaj do niej pozostałe składniki. Całość mieszaj, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. 

2-8

Do tak przygotowanej mikstury, włóż bieliznę i pozostaw ją na 15 minut. Gdy mocno pożółkła, niech moczy się około 30 minut. Na koniec złap część bielizny i pocieraj ją aż będzie czysta. 

3-3

Brudną wodę wylej, a bieliznę dokładnie wypłucz w ciepłej wodzie. Czas na ostatni krok – suszenie!

4-3

Choć na powyższych zdjęciach widzisz stanik, nasz trik sprawdzi się także na innych częściach bielizny i odzieży. To świetny sposób, aby odświeżyć i wybielić białą koszulę czy bluzkę. Zapomnij o pożółkłych i poszarzałych ubraniach!

Źródło: lavozdelmuro.net

Twoja reakcja?

Super
Super
856
Ha ha
Ha ha
52
Wow
Wow
192
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
72

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz