Home Porady 9 pozycji do spania, które pomogą Ci rozwiązać problemy zdrowotne. Sprawdź, co jest dobre dla Ciebie

9 pozycji do spania, które pomogą Ci rozwiązać problemy zdrowotne. Sprawdź, co jest dobre dla Ciebie

Sen odgrywa istotną rolę dla naszego zdrowia i samopoczucia. Według statystyk, przesypiamy około 25 lat naszego życia, a więc około 7-9 godzin snu na dobę.

W rzeczywistości znaczenie ma jednak nie tylko długość naszego snu, ale także jego pozycja! Jaka będzie odpowiednia dla różnych problemów zdrowotnych?

Sposób, w jaki układamy się do snu, wpływa na nasze ciało: jego ciśnienie krwi, kondycję zatok itd. Przyjrzyj mu się, jeśli cierpisz z powodu dolegliwości zdrowotnych i chcesz je wyeliminować – będziesz zaskoczony, jak wielkie ma znaczenie!

Oto 9 pozycji, dzięki którym złagodzisz ból i odzyskasz doskonałe samopoczucie:

1. Bóle ramion

What-is-the-right-position-to-sleep-for-each-of-these-health-problems-Shoulder-Pain

Według Women’s Health Magazine, ból ramion najlepiej złagodzi spanie na boku, z lekko zgiętymi nogami. Do klatki piersiowej możesz przycisnąć jedną poduszkę, kolejną umieść między nogami – dzięki temu ból będzie mniej odczuwalny.

2. Bóle pleców

What-is-the-right-position-to-sleep-for-each-of-these-health-problems-Neck-Pain

Jeśli bolą Cię plecy, nie lekceważ pozycji, w jakiej układasz się do snu. Staraj się spać w taki sposób, by ból był jak najmniejszy, a pozycja wygodna. Według WebMD należy ułożyć się na plecach z poduszką pod kolanami. Aby zminimalizować dolegliwości bólowe warto włożyć pod wygięcie pleców zrolowany ręcznik.

3. Bóle głowy

What-is-the-right-position-to-sleep-for-each-of-these-health-problems-Headaches

Przy dolegliwościach związanych z bólem głowy, pozycja, w której śpimy może zarówno zwiększać odczuwany ból, jak również go uśmierzać. Według Hub’s Health Experts, większość bólów głowy spowodowana jest napięciem mięśni, do którego prowadzi nieodpowiednia pozycja. Kładąc się spać, otocz swoja głowę poduszkami tak, aby szyja nie wyginała sięw trakcie snu.

4. Problemy z zatokami

What-is-the-right-position-to-sleep-for-each-of-these-health-problems-Sinus-Trouble

Pozycja, w jakiej śpisz, może mieć znaczenie również wtedy, gdy cierpisz z powodu zapalenia zatok. Niewłaściwa będzie zwiększać dolegliwości, odpowiednia uśmierzy ból. Harvard Medical School zaleca, aby w przypadku zapalenia i bólu zatok, spać z głową wysoko uniesioną na poduszkach. W ten sposób zapobiegniesz spływaniu wydzieliny do zatok i zmniejszysz uczucie dyskomfortu.

5. Wysokie ciśnienie

What-is-the-right-position-to-sleep-for-each-of-these-health-problems-High-Blood-Pressure

Pamiętaj, aby zawsze skonsultować z lekarzem ciśnienie krwi, nim zaczniesz stosować jakiekolwiek metody leczenia.

Na stronie WebMD możemy zapoznać sie z wynikami badań Ehime University School of Medicine, które dotyczą wpływu pozycji podczas snu na ciśnienie krwi. Według badań, spanie na brzuchu może znacznie obniżyć nasze ciśnienie. 

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
361
Ha ha
Ha ha
66
Wow
Wow
108
Smutny
Smutny
31
Zły
Zły
66

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz