Home ludzie Zdjęcie umierającego ojca tej kobiety zostało umieszczone na paczkach papierosów bez jej zgody!

Zdjęcie umierającego ojca tej kobiety zostało umieszczone na paczkach papierosów bez jej zgody!

„To straszne widzieć mojego tatę, który dopiero co od nas odszedł na paczce fajek. To moralnie niedopuszczalne i bolesne dla całej rodziny” – mówi Jodi Charles.

42-letnia kobieta z Essex w Anglii doznała szoku, gdy zobaczyła paczkę papierosów ze zdjęciem jej ojca podpiętego do szpitalnej aparatury. Matka dwójki dzieci mieszkająca w Purfleet mówi, że jest pewna na 110%, że osoba na zdjęciu to David Ross, jej ojciec, który zmarł w 2015 roku.

Zarówno Komisja Europejska jak i Basildon University Hospital, gdzie Ross przebywał na oddziale intensywnej terapii zaprzeczają jakoby na zdjęciu był właśnie on.

rama1

„Jakiekolwiek podobieństwo jest zupełnie przypadkowe” – stwierdziła Komisja, a rzecznik szpitala zaprzecza jakoby ktokolwiek z pracowników mógł zrobić to zdjęcie.

Ross zmarł w wieku 66 lat z powodu problemów ze szpikiem kostnym, posocznicy i chłoniaka. Mężczyzna był palaczem, ale jego śmierć nie miała z tym aspektem żadnego związku. Ross spędził dziesięć miesięcy w szpitalu. Jego córka uważa, że to wtedy musiało zostać zrobione to zdjęcie.

Zapytana przez dziennikarzy kobieta twierdzi, że nie ma w ogóle możliwości, aby kiedykolwiek dała swoją zgodę na użycie takiego zdjęcia.

„Mój przyjaciel, który pali papierosy odwiedził mnie niedawno, a moja 14-letnia córka wzięła paczkę. Wbiegła do pokoju i zaczęła krzyczeć ‘Mamo, patrz! To dziadek!’” – opowiada.

„Kiedy zobaczyłam to zdjęcie, powiedziałam tylko ‘O mój Boże’. Bez wątpienia był to mój ojciec. Byłam zdruzgotana.”

rama2

Charles pokazała paczkę swojej matce, a żonie Rossa. Ona również uważa, że na zdjęciu jest on.

„Strzygłam mojego ojca przez 20 lat. Dokładnie wiem jak wygląda jego linia włosów i dokładnie, w których miejscach włosy odstawały. Dodatkowo przycinałam mu brwi i znam dosłownie każdy najmniejszy szczegół jego twarzy.”

„Człowiek na zdjęciu wygląda dokładnie jak on. Jego oczy były opuchnięte kiedy leżał w szpitalu. Te na zdjęciu również są. Jestem pewna na 110 procent, że to on i nie ma opcji żebym dała zgodę na wykorzystanie tego strasznego zdjęcia.”

„To był straszny czas dla nas. Choroba ojca wstrząsnęła moim życiem. Do tej pory wspominam to ze smutkiem i będę do końca swojego życia.”

„Z czasem uczymy się radzić sobie z takimi rzeczami, jednak ta sytuacja sprawiła, że wspomnienia odżyły na nowo.” – mówi.

W odpowiedzi, Komisja Europejska stwierdziła, że nie może ujawnić dalszych informacji na temat personaliów osoby na zdjęciu, ze względu na obowiązujące prawo.

rama3

Rzecznik Komisji powiedział: „Jest nam bardzo przykro z powodu nieszczęścia jakie spotkało tę kobietę, która uważa, że to jej ojciec widnieje na paczkach papierosów. Jednakże sprawdziliśmy personalia osoby na zdjęciu i porównaliśmy je z jej ojcem. Możemy kategorycznie zaprzeczyć jakoby osobą na zdjęciu był David Ross.”

„Możemy również zapewnić, że wszystkie osoby, których zdjęcia pojawiły się na paczkach papierosów były o tym fakcie poinformowane i wyraziły na to zgodę. Jakiekolwiek podobieństwo do innych osób jest zupełnie przypadkowe.”

Rzecznik szpitala, w którym przebywał ojciec kobiety dodaje: „W naszym szpitalu robimy zdjęcia jedynie w dwóch przypadkach. Jeśli bierzemy udział w różnych akcji charytatywnych oraz w przypadku fotografii medycznej.”

„Żaden z naszych oddziałów nie przesłał żadnych zdjęć do użytku na paczkach papierosów.”

Charles jest jednak przekonana, że na zdjęciu jest jej ojciec i jeżeli tak nie jest, to żąda jakiegoś na to dowodu, ewentualnie podpisanej przez niego zgody na wykorzystanie wizerunku.

„Jeśli nie dostane takiego potwierdzenia, to ich pozwę. Jest to dla mnie bolesne, widzieć ojca, który niedawno zmarł na paczce fajek. To niedopuszczalne i bolesne dla całej rodziny.”

Źródło: independent.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
62
Zły
Zły
110

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz