Home Porady 8 sygnałów świadczących o zakrzepicy. Nigdy nich nie ignoruj

8 sygnałów świadczących o zakrzepicy. Nigdy nich nie ignoruj

Nasza krew krzepnie, by zahamować krwawienie, np. podczas skaleczenia. W ten sposób chroni nasze życie i zabezpiecza nas przed wykrwawieniem.

Czasem jednak krew krzepnie również wtedy, gdy nie powinna, np. wewnątrz naszych żył. Krzepnięcie wewnętrzne może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu powodując zawał serce, udar i inne powikłania. Na szczęście istnieją sposoby, by w porę rozpoznać niebezpieczeństwo.

Oto 8 sygnałów zakrzepicy, o których musisz wiedzieć:

1. Obrzęk kończyny

Jednym z poważnych rodzajów zakrzepicy, jest zakrzepica żył głębokich. Gdy występuje, tlen nie jest w stanie dotrzeć do ważnych narządów, powodując słaby przepływ krwi, którego efektem jest obrzęk. Jeśli zatem zauważysz, że jedna lub więcej Twoich kończyn spuchło z niewyjaśnionych przyczyn, być może odpowiedzialna jest za to zakrzepica żył głębokich.

dvt

2. Ból i tkliwość nóg

Kolejną częstą oznaką zakrzepicy żył głębokich, jest T jest ból brzucha i delikatność. Oprócz obrzęku kończyn, zakrzepica powoduje bóle nóg, skurcze i tkliwość.

3. Czerwone smugi na skórze

Jeśli zauważysz na swojej skórze czerwone smugi, które biegną wzdłuż Twoich żył, oznacza to, że masz do czynienia z czymś poważniejszym niż zwykłe stłuczenie i natychmiast udaj się do lekarza. Skrzepy powodują siniaki, które nie stanowią powodów do obaw, ale smugi świadczą o zagrożeniu Twojego życia. Gdy dotkniesz skóry w miejscu ich powstania wyczujesz, że jest ona ciepła.

red-streaks

4. Bóle w klatce piersiowej i płytki oddech

Ból w klatce piersiowej, podobnie jak płytki oddech, nigdy nie powinny być ignorowane. Wystąpienie tych objawów jednocześnie, może świadczyć o zakrzepie krwi w płucach. To bardzo niebezpieczne, dlatego natychmiast przerwij wszelkie czynności i udaj się do szpitala.

chest-pain

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
92
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
44
Smutny
Smutny
39
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz