Home Inspirujące Była nazywana najcięższą kobietą świata. Nie uwierzysz, gdy zobaczysz jej metamorfozę!

Była nazywana najcięższą kobietą świata. Nie uwierzysz, gdy zobaczysz jej metamorfozę!

Była nazywana najcięższą kobietą świata. Nie uwierzysz, gdy zobaczysz jej metamorfozę!

Historia Mayra’y Rosales jest naprawdę niesamowita. Kobieta, która w 2009 roku ważyła 450 kilogramów i uznawana była za najcięższą na świecie, przeszła niesłychaną metamorfozę.

Otyłość to choroba cywilizacyjna – lekarze nie mają co do tego wątpliwości. Alarmują, że ponad połowa dorosłych mężczyzn i aż 1/3 kobiet zmaga się z nadwagą i otyłością. Problem ten dotyczy również dzieci, spośród których co piąte waży zbyt dużo. Niechlubny rekord 2009 roku, pokonała pochodząca z Teksasu Mayra Rosales, okrzyknięta najcięższą kobietą świata.

Ważyła wówczas aż 450kg.

Z powodu otyłości, Mayra nie była w stanie chodzić. Życie spędzała w łóżku, a lekarze obawiali się, że jej pogarszający się stan zdrowia wkrótce doprowadzi do jej śmierci.

450kg1x-1

Impulsem do zmiany stała się tragedia, która zdarzyła się w rodzinie kobiety.

Mayra została oskarżona o morderstwo swojego bratanka. Choć okazało się, że to matka chłopca dopuściła się tej zbrodni, a Mayrę oczyszczono z zarzutów, zdarzenie to odcisnęło piętno na psychice kobiety. Mayra postanowiła zmienić całe swoje życie. Poddała się operacji obwodnicy żołądka, by przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów.

450kg2x-1

Zdrowa dieta i ciężka praca nad swoim ciałem i kondycją, opłaciły się. Dziś, droga, którą Mayra przeszła, inspiruje tysiące kobiet do walki o swoje zdrowie.

450kg3x-1

Choć wydaje się to niemożliwe, Mayra straciła ponad 350 kilogramów! W międzyczasie poddana była kilku operacjom, m.in. usunięcia nadmiaru skóry.

450kg4x-1

Mayra zmieniła się nie do poznania – dziś jest zdrowa i czuje się doskonale! Swoją podróż relacjonowała na Facebooku.

450kg5x-1

Utrata nawet kilku nadprogramowych kilogramów bywa nie lada wyzwaniem. Tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem walki, którą podjęła Mayra. Ty również uważasz, że jej historia jest niesamowicie inspirująca? Podziel się nią ze znajomymi!

Źródło: Facebook

Twoja reakcja?

Super
Super
666
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
247
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
19

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz