Home ludzie Bezdomny poprosił 24-latkę o kilka groszy. Później zadał pytanie, które zwaliło ją z nóg

Bezdomny poprosił 24-latkę o kilka groszy. Później zadał pytanie, które zwaliło ją z nóg

Bezdomni często postrzegani są jak ludzie bez twarzy, którzy żyją gdzieś tam, z dala od nas w swoim świecie. Prawda jest jednak taka, że oni też mają myśli, uczucia i marzenia.

Może i nie mają dóbr materialnych, ale często mają wielkie serce. To, co spotkało 24-latnią Caroline Santanam świetnie to potwierdza.

bezdomny1

Źródło: facebook.com

Kobieta mieszka w Sao Paulo w Brazylii. Pewnego wieczora świętowała urodziny swojego kuzyna i musiała wrócić do domu autobusem. Miała już wsiadać do środka, szukała biletu w torebce, ale nie mogła go znaleźć. Autobus zdążył odjechać.

Caroline nie miała na tyle pieniędzy, aby kupić kolejny bilet. Wtedy podszedł do niej bezdomny i poprosił o kilka groszy. Kobieta poprosiła, aby chwilę poczekał, bo zgubiła bilet, po czym starała się go znaleźć.

bezdomny2

Źródło: wikipedia.org 

Caroline nie spodziewała się tego, co odpowiedział jej mężczyzna. „Ile Ci potrzeba na bilet?” – zapytał. „Mam tylko 4 reale (około 5 złotych), ale mogę Ci je oddać.” Kobieta była mocno poruszona sytuacją, ale odmówiła pomocy.

„Jesteś pewna? Mogę dać Ci pieniądze, przecież nie będziesz szła pieszo. Mogę Ci pomóc.” Wtedy też Caroline odnalazła w końcu bilet w czeluściach torebki. Podziękowała bezdomnemu za jego życzliwość i bezinteresowny gest, a następnie ruszyła w stronę przystanku autobusowego.

Kilka sekund później odwróciła się, bo wpadła na pomysł, aby zrobić sobie zdjęcie z tym panem i opublikować je na swoim Facebooku, tak aby wszyscy dowiedzieli się jak wielkie serce ma ten mężczyzna. „Napisz, że mam na imię Cesar. To moje imię!” – poprosił bezdomny.

bezdomny3

Źródło: facebook.com

Zanim pożegnała mężczyznę, Caroline dokładnie przeszukała torbę i dała Cesarowi wszystkie drobne jakie znalazła. Jej post na Facebooku  osiągnął ilość 650 tysięcy polubień i udostępnień!

„Czy był to prosty gest? Tak, ale była to również ważna lekcja. Ten człowiek ma tak mało i musi polegać na innych, aby przetrwać, był skłonny oddać mi wszystko co miał, abym nie musiała wracać do domu na piechotę. Jestem pewna, że jest on oceniany przez innych ze względu na wygląd. Wiele osób myśli pewnie, że jest złodziejem. Prawda jest jednak inna… on ma wielkie serce! Ta historia jest świetną lekcją charakteru, pokory, mądrości i dobroci. Nigdy nie oceniaj nikogo ze względu na wygląd. Bóg pisze prosto po liniach krzywych!”

Mamy nadzieję, że ta historia zainspiruje Was do bycia lepszymi ludźmi. Nikt nie jest w stanie zrobić wszystkiego, ale każdy może zrobić coś. Razem możemy zrobić naprawdę dużo. Podziel się tym wpisem ze znajomymi.

Źródło: facebook.com

Twoja reakcja?

Super
Super
1564
Ha ha
Ha ha
22
Wow
Wow
150
Smutny
Smutny
58
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz